Oceny pomeczowe: PSV Eindhoven - Manchester United

» 16 września 2015, 11:03 - Autor: aruna12 - źródło: MEN/DevilPage.pl
Pomimo rozegrania całkiem niezłego spotkania, Manchester United powraca do Anglii bez punktów oraz z ciężko kontuzjowanym Lukiem Shawem, po porażce z PSV (1-2).
» Memphis Depay był strzelcem jedynego gola dla United
Poniżej prezentujemy oceny zawodników za pierwszy mecz w fazie grupowej Ligi Mistrzów, wystawione przez Manchester Evening News oraz DevilPage.pl.

David de GeaDavid de Gea
Wybronił to, co musiał wybronić, a przy bramkach nie miał szans. Tym razem nie zanotował żadnej interwencji z cyklu "nie do obrony".
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6/10

Matteo DarmianMatteo Darmian
Niestety, mecz z PSV był najsłabszym jaki przydarzył się Włochowi w koszulce United. W jego grze brakowało dokładności, przy pierwszym golu przegrał główkę z Moreno, a przy drugim w prosty sposób stracił piłkę, co w ostatecznym rozrachunku skończyło się bramką.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 3/10

Chris SmallingChris Smalling
Jak zwykle był ostoją defensywy, nie tracił piłek i wygrywał większość pojedynków. Nie zawinił przy bramkach, do tego dołożył ładną indywidualną akcję, którą zakończył, niestety niecelnym, strzałem.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7/10

Daley BlindDaley Blind
Należy mu się pochwała za asystę. Przy bramce Moreno, zabrakło mu centymetrów żeby wybić piłkę i w konsekwencji jedynie nieznacznie zmienił tor jej lotu. Na lewej obronie spisywał się przeciętnie, po jego dośrodkowaniach piłka nawet nie trafiała w pole karne, za mało dawał w ofensywie.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5,5/10

Luke ShawLuke Shaw
Koszmarna kontuzja sprawiła, że Anglik musiał przedwcześnie opuścić boisko i nieprędko na nie wróci. Przed zejściem z murawy nie zdołał pokazać zbyt wiele, ale jego rajd w pole karne, który zakończył się faulem Moreno, mógł się podobać.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: -

Bastian SchweinsteigerBastian Schweinsteiger
Momentami jego gra robiła wrażenie. Podanie do Maty z 61. minuty powinno zakończyć się bramką dla United. Ostatnie 15-20 minut to coraz słabsza gra Niemca, który zaczął notować kolejne straty.

Ander HerreraAnder Herrera
Zupełnie nijaki występ. Nie stworzył żadnej klarownej sytuacji pod bramką Zoeta, nie wyróżnił się w defensywie. Zazwyczaj podawał celnie, ale nie były to zbyt produktywne zagrania.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5/10

Memphis DepayMemphis Depay
Bardzo ładna bramka. Tyle, że Holender powinien dołożyć przynajmniej jeszcze jedną. Zmarnował dwie dogodne sytuacje, w 43. oraz w 51. minucie. Poza tym trzy, właściwie niegroźne, dośrodkowania to niewiele jak na skrzydłowego zespołu, który przez większą część spotkania prowadził grę.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 6,5/10

Juan MataJuan Mata
Hiszpan wreszcie zagrał na "dziesiątce' czyli na swojej, podobno, nominalnej pozycji. Jednak po tym spotkaniu nie dał Van Gaalowi argumentów, by przesunął go tam na stałe. Powinien być motorem napędowym akcji United, ale nim nie był. Często snuł się po boisku, do tego koncertowo zmarnował idealne podanie od Schweinsteigera. Ostatnie 20 minut to był prawdziwy dramat, festiwal strat i niedokładności. Zdecydowanie najsłabszy mecz Maty w tym sezonie.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 3,5/10

Ashley YoungAshley Young
Biegał, pracował, starał się... Szkoda tylko, że pożytek był z tego niewielki. Wprawdzie na ogół celnie podawał i wywalczył dwie żółte kartki dla zawodników PSV, ale można mu zarzucić to samo co Depayowi: trzy niecelne dośrodkowania to za mało.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 5,5/10

Anthony MartialAnthony Martial
Potrafi znaleźć się w polu karnym i widać po nim, że ma snajperskie nawyki. Niestety nie potrafił tego przełożyć na dorobek bramkowy. W 78. minucie miał dogodną sytuację, ale strzelił niecelnie.

Zmiany:

Marcos RojoMarcos Rojo
Przy golu na 1-2 minął się z piłką. Poza tym występ całkiem przyzwoity, miał kilka udanych interwencji (wszedł w 24. minucie za Shawa).

Marouane FellainiMarouane Fellaini
Nie wniósł do gry zbyt wiele, ale powstaje pytanie: jaki jest sens wprowadzania Belga na boisko, skoro w końcówce spotkania rzuty wolne i rożne rozgrywa się krótko, zamiast dośrodkowywać w jego kierunku (wszedł w 75. minucie za Herrerę)?