U-21: Inauguracyjny remis z Leicester City

» 10 sierpnia 2015, 22:16 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Podobnie jak zespół Manchesteru United do lat 18, tak i rezerwy rozpoczęły zmagania ligowe od remisu 1:1.
» Ashley Fletcher stosunkowo niefortunnie rozpoczął sezon 2015/2016
Czerwone Diabły wywiozły jeden punkt z obiektu Leicester City. Co ciekawe, oba gole w tej konfrontacji zdobyli gracze z Manchesteru.

W pierwszej części pierwszej połowy meczu zdecydowanie dominowali gospodarze. W 23. minucie Leonardo Ulloa został sfaulowany przed Donalda Love‘a. Futbolówkę dośrodkowaną w pole karne niefortunnie przedłużył Ashley Fletcher i wpadła ona do bramki Joela Pereiry.

Radość Lisów nie trwała jednak zbyt długo, gdyż niecałe dziesięć minut później na listę strzelców wpisał się Guillermo Varela. Urugwajski obrońca przejął piłkę w okolicy pola karnego rywali i wykończył indywidualną akcję precyzyjnym strzałem (bramkę można zobaczyć tutaj).

W drugiej połowie Manchester United również nie zaprezentował się okazale. Wynikało to przede wszystkim ze składu personalnego drużyny oraz początkowej fazy sezonu.

Ze względu na nietypową konstrukcję terminarza Premier League do lat 21, ekipa United ma aż 42 dni na odpoczynek. Następny mecz, w którym rywalem Czerwonych Diabłów będzie Everton, zaplanowano dopiero na 21 września.