Oceny pomeczowe: Crystal Palace - Manchester United

» 10 maja 2015, 11:23 - Autor: aruna12 - źródło: MEN, DevilPage.pl
Manchester United przerwał swoją fatalną passę i pokonał Crystal Palace (2:1) na Selhurst Park.
» Ashley Young wypracował obydwie bramki dla United
Prezentujemy oceny piłkarzy wystawione przez DevilPage.pl oraz Manchester Evening News.

David de GeaDavid de Gea
Hiszpan zaliczył kolejny świetny występ i choć nie udało mu się zachować czystego konta, należał do najlepszych na boisku. Jego dwie interwencje przy strzałach Murraya były najwyższej klasy.
DevilPage.pl: 8,5/10 MEN: 8/10

Antonio ValenciaAntonio Valencia
Ekwadorczyk będzie chciał wymazać ten mecz z pamięci. Grał niepewnie, Zaha robił z nim co chciał. Na szczęście jego błędy nie kosztowały United straty gola.
DevilPage.pl: 5/10 MEN: 6/10

Phil JonesPhil Jones
Solidny występ Anglika, choć zdecydowanie lepiej czuł się na środku obrony, obok Smallinga. Po zejściu Shawa został przesunięty bliżej lewej strony i prezentował się poprawnie, chociaż często musiał asekurować go Blind.
DevilPage.pl: 6,5/10 MEN: 6/10

Chris SmallingChris Smalling
W pierwszej połowie nie był zbyt często zmuszany do interwencji i grał w miarę stabilnie. Nieco obniżył loty po przerwie, gdy na boisku pojawił się Puncheon.

Luke ShawLuke Shaw
Tak naprawdę do momentu zejścia z boiska nie zaznaczył swojej obecności w tym spotkaniu. Opuścił murawę już w 40. minucie z powodu kontuzji.
DevilPage.pl: 5,5/10 MEN: 5/10

Daley BlindDaley Blind
Holender nie zbliżył się niestety do poziomu Michaela Carricka. Momentami mogła podobać się jego współpraca z Herrerą, oddał też groźny strzał z dystansu, ale często sprawiał wrażenie nerwowego. Przy bramce Puncheona, stojąc w murze, powinien podskoczyć, co mogłoby uchronić United przed stratą bramki.

Ander HerreraAnder Herrera
Bask przez dużą część spotkania był zupełnie niewidoczny. Rzadko pokazywał swoje atuty, bywał wyjątkowo niedokładny. Chwilami ładnie współpracował z Blindem, ale oczekujemy od niego więcej.
DevilPage.pl: 6/10 MEN: 6/10

Juan MataJuan Mata
Dobrze, że wykorzystał rzut karny, bo ostatnio w United bywały z tym problemy, ale poza tym nie wypadł zbyt dobrze. Miał jeszcze dwie dogodne sytuacje strzeleckie, ale nie potrafił zamienić ich na gole.

Ashley YoungAshley Young
Po raz kolejny pokazał, że należy do liderów zespołu. Gdy drużynie nie szło, koledzy podawali do niego. Chociaż sporo jego dośrodkowań nie znalazło adresata, to wywalczył rzut karny i zaliczył asystę przy golu Fellainiego. Do pełni szczęścia zabrakło mu tylko bramki.
DevilPage.pl: 9/10 MEN: 8/10

Marouane FellainiMarouane Fellaini
Nie dajmy się zwieść bramce - Belg zagrał słabo, momentami można było zapomnieć, że jest na boisku. Oczywiście należy docenić to, że strzelił gola, ale w takiej formie może mieć problem z grą w wyjściowym składzie.

Wayne RooneyWayne Rooney
Nie da się powiedzieć wiele dobrego o jego występie. Nawet gdyby nie nabawił się urazu, kwalifikował się do zmiany w przerwie. Podobnie jak Fellaini, znikał na długie chwile.

Zmiany:

Jonny EvansJonny Evans
Obrońca popełnił błąd już chwilę po wejściu na boisko, kiedy to jego wywrotka zapoczątkowała groźną akcję Crystal Palace. W 81. minucie zamiast wybijać piłkę wdał się w pojedynek z Zahą. Przegrał go, co mogło skończyć się tragicznie. Miewał też dobre interwencje, ale defensor z jego doświadczeniem nie powinien popełniać takich błędów (wszedł w 39. minucie za Shawa).
DevilPage.pl: 5/10 MEN: 5/10

Radamel FalcaoRadamel Falcao
Kolumbijczyk nie oddał wprawdzie żadnego strzału, ale był całkiem pożyteczny. Starał się grać trochę głębiej, szukał gry i celnie podawał. Poza tym wykazał się sprytem przy drugiej bramce; gdyby nie przepchnął obrońcy, Fellainiemu byłoby znacznie trudniej dojść do piłki zagranej przez Younga (wszedł w 46. minucie za Rooneya).
DevilPage.pl: 6,5/10 MEN: 5/10

Patrick McNairPatrick McNair
Grał zbyt krótko by go ocenić (wszedł w 85. minucie za Smallinga).
DevilPage.pl: - MEN: 5/10

Henry: De Gea powinien zgarnąć nagrodę, a nie Kane
Grimshaw pojedzie z United na tournée po USA

Komentarze (23)

Fexo: Wyjatkowo sprawiedliwe oceny. Niewątpliwie Young wygral United ten mecz, wiec ocena 8-9 zasłużona.
De Gea zadbał o to zeby 2 bramki wypracowane przez Younga starczyly do zgarniecia 3 pkt wiec ta 8 rowniez sie zgadza.
Reszta przecietniakow po 5-6 tez sie zgadza, bo nie zrobili nic w tym meczu pozytywnego.
Przyczepiłbym sie tylko do oceny dla Falcao, ktory wszedl na boisko i zniknal. 0 wplywu na gre, takze ocena 4-5 bardziej adekwatna by byla + Evans, jak schodzil Smalling to w pierwszej chwili myslalem, ze Gaal sciaga wlasnie Evansa w obawie ze do konca meczu podaruje Crystal ze 2 bramki.
Gosciu jest skonczony, koniecznie musi wyleciec w lecie, ciezko bedzie wcisnac go jakiemus klubowi bo prezentuje poziom ponizej 1 ligii. Reasumujac, ocena dla Evansa oscylowac powinna w granicach 3-4 i licze, ze to byly ostatnie minuty jakie zagral w tym klubie, tak w pierwszej druzynie jak i rezerwach.
» 10 maja 2015, 23:31 #18
Klimaa: De Gea wrócił do dobrej dyspozycji bo wczoraj zagrał świetne zawody - gdyby nie błąd Blinda zachowałby czyste konto. Jednak drużyna zagrała słabo - straciliśmy zapał oraz dynamikę i trzeba coś z tym zrobić bo Arsenal łatwo skóry nie sprzeda.
» 10 maja 2015, 21:41 #17
cinek26: Nie da się tworzyć akcji samymi skrzydłami gra środkiem u nas nie istnieje.
» 10 maja 2015, 18:19 #16
Vipol94: DDG wspaniały występ no i na plus że Youngowi się chciało i Mata wykorzystał jedenastkę, martwi mnie Shaw robi się z niego człowiek ze szkła, pech go nie opuszcza...
» 10 maja 2015, 17:22 #15
dockej: brać Otamendiego, bo to jeden z najlepszych obrońców La Liga, ale coś czuję, że jednak LVG wybierze Hummelsa
» 10 maja 2015, 14:16 #14
Fenek: David de Gea - gdyby nie On, przegralibyśmy w marnym stylu 3;1. Robił co się dało, gol na 1:1 obciąża Blinda a nie Hiszpana. Oddałbym połowę obecnego składu aby tylko zatrzymać Dawida na kolejnych kilka lat! 10/10

Antonio Valencia - w defensywie bardzo słabo, w ofensywie było już lepiej. Niestety jak na CP to miał z nimi sporo problemów. 5/10

Phil Jones - zagrał chyba najrówniej z bloku defensywnym. Nie miał żadnego błędu, kilka dobrych interwencji. Po prostu zrobił swoje 7/10

Chris Smalling - pierwsza połowa podobna do Jonesa ale w drugiej grał katastrofalnie. To on podarował rywalom rzut wolny tuż przed polem karnym na dodatek zaliczył dwie bardzo groźne i głupie straty w środku boiska. 5,5/10

Luke Shaw - pech to chyba mało, jakieś fatum prześladuje młodego anglika. Ledwo co wrócił po kontuzji i wczoraj znów go znosili z boiska. Po za tym nic nie pokazał, mimo wszystko szkoda mi chłopaka. 5/10 (głównie za chęci i z litości)

Daley Blind - jeden fajny strzał w pierwszych min meczu napawał mnie optymizmem, później było tylko gorzej. To on zawalił gola na dodatek grał bardzo pasywnie, zapobiegawczo i czytelnie. Jego podania przez 90% meczu nic nie wnosiły go gry. Marny z niego ŚP nawet jako ŚPD gra słabo same odbiory i wybicia to o wiele za mało. 4/10

Ander Herrera - słaby mecz, ze dwa fajne podania jeden groźny strzał i nic więcej. Rywal wcale nie zamurował bramki a i nie można powiedzieć aby wczorajszy mecz był z kimś wymagającym, więc więcej oczekiwałem od Hiszpana ale niestety 4,5/10

Juan Mata - podobnie do Herrery, nic szczególnego nie zagrał, momentami schodził do środka próbując coś wykreować ale nic mu nie wychodziło. Precyzyjny karny to wszystko co można zapisać na plus przy nazwisku Maty po wczorajszym meczu. 5,5/10

Ashley Young - nadal ten zawodnik wzbudza u mnie mieszane uczucia. Teoretycznie ma asystę, wywalcza karnego, jako jedyny cały mecz w pełnym biegu ale kurna czy on się nie nauczy dośrodkować celnie? Męczy mnie oglądanie jego dośrodkować z wiarą, że "wstrzelę piłkę na aferę może coś z tego będzie". Mimo wszystko zaraz za Dawidem jedyny który na prawdę chciał wygrać 8,5/10

Marouane Fellaini - nie nawiedzę tego zawodnika. Mam wrażenie, że jego obecność na placu gry jest naszym osłabieniem. Nie dość, że Belg nawet ze swoim wzrostem potrafi przegrać liczne pojedynki główkowe, to porusza się jak kłoda drewna w rzecze. Podania słabe i niecelne, ruchliwość znikoma, przydatność dla drużyny żadna. Gola strzelił bo ich obrońca zderzył się z bramkarzem i Fella został sam z częściowo odsłoniętą bramką. Oby go sprzedali bo zajmuje tylko miejsce w podstawowej "11", czy na prawdę tak ma wyglądać gra MU w przyszłym sezonie? 2/10

Wayne Rooney - nie dość, że słabo to od 30 min biegał z urazem. Jeśli się już wtedy źle czuł to po co go było trzymać do 45 min skoro już wtedy było widać, że biegnie i kuśtyka? Słaby mecz Roo może to przez uraz, może z powodu zmęczenia sezonem a może z powodu tego, że mało piłek do niego dochodziło. Tak czy inaczej 4/10

Jonny Evans - dzięki Ci Evans za wszystko ale Twój czas w MU dobiegł końca. Dograj ten sezon lub przesiedź na ławce wszystko mi jedno ale wolałbym nie oglądać już Twoich pląsów w przyszłym sezonie w koszulce MU. 3,5/10

Radamel Falcao - szkoda, że tak rzadko dostawał jakieś konkretne podania w ofensywie, bo wczoraj grał dobrze. To On wyprowadził dwie fajne kontry zmarnowane przez Younga i Herrere. Wydaje mi się, że powinien wejść w 30 min gdy Roo uskarżał się na uraz. Kwestia jego dalszego wypożyczenia nadal jest dla mnie kwestią sporną i otwartą ale chyba mimo wszystko wolałbym kogoś młodszego i zapewniającego klubowi minimum 15 bramek. Ale za wczorajszy mecz mocne 7/10.

Patrick McNair - ledwo co wszedł i już nie upilnował Murraya gdy ten mocno huknął na bramkę. Na szczęście Dawid był na straży. Po za tym grał podobnie do Smallinga, momentami nerwowo ale robił swoje. Powtórzę to co pisałem chyba w zeszłym tyg. będą z niego ludzie i ciesze się, że znów pojawił się na boisku. 5/10
» 10 maja 2015, 14:15 #13
DelPiero: Coś czuje, że Fellaini w następnym sezonie będzie naszym najlepszym rezerwowym, opcją na czarną godzine. Bedzie wchodzil w ostatnich minutach i ładował bramki z główki.
» 10 maja 2015, 11:58 #12
MU1212: Evans ma 27 lat a gra jak dzieciak w przedszkolu
» 10 maja 2015, 11:46 #11
uzarczyq: Oby Carricka omijały kontuzje w nastepnym sezonie, bo marzenia o tytule znow sie posypią, a wątpie że znajdziemy godnego nastepce w rok czy nawet dwa
» 10 maja 2015, 11:38 #10
Rotx: W Realu bez Modricia każdy piłkarz traci na jakości , tak samo jest w United kiedy nie ma Carricka i nie ma co oceniać, kto lepiej kto gorzej bo gdyby na boisku był Michael to pewnie zwycięstwo byłoby pewne i okazałe.
» 10 maja 2015, 11:36 #9
EnJoy: popieram
» 10 maja 2015, 12:55 #8
Puchaczeue: Potrzebny nam jest środkowy obrońca z prawdziwego zdarzenia. Evans w każdym meczu popełnia błąd, który może słono kosztować.
» 10 maja 2015, 11:30 #7
Dryblas: To prawda, ale błagam, nie powtarzaj za połową DP, że chcesz Varane'a, bo ten chłop popełnia co mecz 2-3 tak ogromne babole, że Evans mógłby się od niego uczyć :D
» 10 maja 2015, 11:51 #6
Puchaczeue: Wczoraj oglądałem mecz Realu z Valencią i utwierdził mnie w przekonaniu, że warto ściągnąć Ottamendiego.
» 10 maja 2015, 11:54 #5
Dryblas: Kogoś kupić trzeba. Czy to będzie Ottamendi, czy Hummels - zmiana i tak będzie na lepsze.
» 10 maja 2015, 12:19 #4
undertaker48: Ja bym chciał Godina, ale go raczej nie kupimy.
» 10 maja 2015, 12:50 #3
EnJoy: evans ani w polskiej ekstraklasie sobie nie poradzil najlepsze bylo jak zaha mu wzial pilke a potem jeszcze siatke zalozyl to jest zenada czeba go szybko sprzedac puki jest cos wart
» 10 maja 2015, 12:56 #2
GandiGanda: Smalling w tym meczu tez popełnił +dwa chamskie błędy po których prawie nie padły babole, na szczescie mamy farta i de gee... Fellaini na ławe i wole perreire ogladac za niego, przynajmiej ma chłopak kreatywnosc i Falcao jesli ma Roo kontuzje
» 10 maja 2015, 15:01 #1