NAC: Manchester United ogrywa AS Monaco

» 28 marca 2015, 19:54 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Drużyna Manchesteru United do lat 19 w fenomenalnym stylu rozpoczęła zmagania w tegorocznej edycji Nike Academy Cup.
» Manchester United gładko rozprawił się ze swoim pierwszym rywalem podczas Nike Academy Cup
Czerwone Diabły pokonały AS Monaco 3:0. Przypomnijmy, iż w zmaganiach biorą udział łącznie cztery drużyny. Pozostałe dwie to Hertha Berlin i Nike Academy. Turniej odbywa się w Narodowym Centrum Futbolu położonym w mieście Burton.

Warren Joyce zabrał ze sobą na te rozgrywki 18-osobową kadrę, w której znaleźli się między innymi: Tyler Blackett, Tom Thorpe, Andreas Pereira czy Adnan Januzaj.

Już po upływie dziesięciu minut starcia z AS Monaco Adnan Januzaj posłał znakomite prostopadłe podanie do Andreasa Pereiry, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Pereira do trafienia dorzucił również asystę. 19-latek w 67. minucie perfekcyjnie obsłużył dograniem Joe Rothwella, który ominął bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki.

Urodzony w Manchesterze pomocnik ustalił wynik spotkania w 86. minucie. Rothwell dobił do siatki odbity przez bramkarza strzał Januzaja z rzutu wolnego.

Ze względów regulaminowych po meczu odbył się konkurs rzutów karnych. Ma to ułatwić wyłonienie zwycięzcy turnieju w przypadku równej liczby punktów. Oba zespoły poprawnie wykonały po dwie jedenastki. Po stronie United do bramki trafili Joe Rothwell i Andreas Pereira.