LSC: Piękny comeback, United w ćwierćfinale!

» 7 października 2014, 22:24 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Gracze Manchesteru United zdołali odrobić dwubramkową stratę i ostatecznie pokonali Accrington Stanley 4:2. Bohaterem meczu okazał się Will Keane, który skompletował hat-tricka.
» Will Keane okazał się niekwestionowanym bohaterem spotkania z Accrington Stanley
Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla gospodarzy. Już w piątej minucie Lee Molyneux świetnie dośrodkował z rzutu wolnego, a gola głową zdobył Liam Goulding.

Podopieczni Johna Colemana poszli za ciosem i podwoili swój dorobek bramkowy jeszcze przed upływem pół godziny od pierwszego gwizdka. Ekipa Accrington po raz drugi znakomicie wykorzystała stały fragment gry, a na listę strzelców wpisał się John Roberts.

Później jednak Czerwone Diabły wzięły się do pracy, w prym w ich atakach wiódł Will Keane. Angielski napastnik w 29. minucie otrzymał perfekcyjne podanie od Jamesa Wilsona i strzelił bramkę kontaktową.

Piłkarze Warrena Joyce‘a zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą. Tym razem Keane popisał się solowym rajdem i umieścił piłkę w siatce po ominięciu bramkarza rywali.

W 79. minucie James Weir zszedł z futbolówką przy nodze z lewego skrzydła i precyzyjnym strzałem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Ostatni gol w tym meczu padł po błędzie Dietera Downeya, który idealnie wykorzystał Will Keane, kompletując tym samym hat-tricka.

Zwycięstwo oznacza, iż Manchester United awansował do ćwierćfinału Lancashire Senior Cup, w którym zmierzy się z ekipą Blackburn Rovers.