Wypożyczenia: Gracze United strzelają na potęgę

» 30 marca 2014, 23:00 - Autor: Rio5fan - źródło: Devilpage.pl
Kibice Manchesteru United z pewnością mogą być zadowoleni z mijającego weekendu. Ich ulubieńcy na Old Trafford ograli Aston Villę, a z bardzo dobrej strony zaprezentowali się piłkarze wypożyczeni z ekipy Czerwonych Diabłów.
» Nick Powell piękną bramką zapewnił swojemu zespołowi jeden punkt
Na samym początku warto podkreślić świetną grę Bébé. Portugalczyk w ostatnich tygodniach jest wyróżniającą się postacią w Paços de Ferreira, nie inaczej było w ubiegłą sobotę. 23-latek zdobył fantastycznego gola w starciu z Belenenses. Wystarczył on jednak tylko do remisu, a gracz United pięć minut przed końcowym gwizdkiem został napomniany żółtą kartką.

Anderson w dalszym ciągu nie odzyskał pełnej sprawności i nie mógł wziąć udziału w spotkaniu Sampdoria - Fiorentina. Żadna z drużyn nie zdołała trafić do siatki rywali.

W podobnej sytuacji do Andersona jest również Ángelo Henríquez. Chilijczyk nie znalazł się w kadrze Realu Saragossa, który zremisował z Deportivo Alavés 2:2.

Zespół Birmingham City uległ na własnym terenie Bournemouth 2:4. Po stronie gospodarzy od pierwszej minuty grał Tyler Blackett, Federico Macheda wszedł na boisko w 34. minucie i zdobył dwie bramki. Szansy debiutu nie otrzymał jeszcze Tom Thorpe.

Niecałą godzinę na murawie Victoria Park spędził Jack Barmby. Anglik zapisał się w protokole meczowym tylko żółtym kartonikiem otrzymanym w 38. minucie meczu.

Całe spotkanie w barwach Brighton rozegrał za to Jesse Lingard. Obecność Anglika nie uchroniła jednak jego zespołu przed porażką 0:2 z Middlesbrough.

Walczący o utrzymanie w Eredivisie NEC Nijmegen poległ na własnym stadionie w starciu z Heraklesem. Końcowy rezultat to 1:2, a fanów United powinien zainteresować fakt, iż Marnick Vermijl grał od pierwszej do ostatniej minuty.

Do podziału punktów doszło również w konfrontacji Millwall z Blackburn Rovers. Obie ekipy zdobyły po dwie bramki, z czego jedną na swoim koncie zapisał Michael Keane ustawiony na prawej stronie obrony drużyny Rovers.

Kolejnym zawodnikiem, który w ten weekend wpisał się na listę strzelców jest Nick Powell. Angielski pomocnik wszedł na plac gry w 70. minucie meczu Boltonu z Wigan. Bramka dla gości padła w 88. minucie, ale wystarczyła tylko do remisu.

Tranmere Rovers - Carlisle United 0:0. Sam Byrne wszedł na boisko w 65. minucie gry.

W dobrym humorze jest też z pewnością Sam Johnstone. Bramkarz Manchesteru United wpuścił jednego gola i otrzymał żółtą kartę, ale jego Doncaster pokonał na wyjeździe Leeds United 2:1.

W dużo gorszym nastroju jest na pewno Tom Lawrence, który przez 84 minuty starał się zdobyć bramkę dla Yeovil Town. Sztuka ta się nie powiodła, a The Glovers przegrali z Barnsley 1:4.

Niezwykłe emocje przeżywali kibice zgromadzeni na The Hawthorns. West Bromwich Albion zremisował z Cardiff City 3:3. Wilfried Zaha po upływie 35. minut zastąpił kontuzjowanego Fabio da Silvę.

Pełne 90 minut w barwach Queens Park Rangers zagrał Will Keane. Rangersi ostatecznie zremisowali na Loftus Road z Blackpool 1:1.

Niezbyt udany debiut w zespole Charlton Athletic zaliczył Davide Petrucci. Włoch pojawił się na boisku na osiem minut przed końcem, ale jego nowa drużyna uległa Derby County 0:3.

Pierwszego występu w barwach Morecambe nie zaliczył jeszcze Liam Grimshaw. The Shrimps okazali się gorsi od Bristol Rovers i zaliczyli porażkę 0:1.