U-18: Trzecia porażka Akademii United z rzędu

» 21 grudnia 2013, 23:48 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com, sportstats.com
Piłkarze Manchesteru United do lat 18 z pewnością nie zaliczą końcówki 2013 roku do udanych. Wczoraj młode Czerwone Diabły uległy ekipie Blackburn Rovers 1:3 i było to ich trzecie niepowodzenie z rzędu.
» Paul McGuinness ma sporo powodów do przemyśleń przed wznowieniem rozgrywek Premier League U-18
Kiepska seria sprawiła, iż podopieczni Paula McGuinnessa spadli na trzecie miejsce w ligowej tabeli. W tym miejscu warto zaznaczyć jednak, że Akademia aktualnego mistrza Anglii rozegrała mniej meczów od kluczowych rywali.

"Miłe złego początki" - tak można określić przebieg tej rywalizacji z punktu widzenia Czerwonych Diabłów. W 45. minucie Demetri Mitchell pospieszył ze skuteczną dobitką po tym, jak futbolówka odbiła się od poprzeczki bramki Blackburn. Spory wkład w tego gola mieli także Ryan McConnell oraz Devonte Redmond.

The Riversiders nie zamierzali się jednak poddawać i zaaplikowali przyjezdnym aż trzy bramki.

Jako pierwszy do siatki Deana Hendersona trafił w 47. minucie Dean Rittenberg. Kwadrans później Jordan Preston zaskoczył golkipera United strzałem ze znacznej odległości.

Wynik meczu na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem arbitra ustalił rezerwowy Modou Chan, który również pokonał bramkarza gości uderzeniem zza pola karnego.

Podopieczni Paula McGuinnessa mają przed sobą sporo wolnego czasu na analizę niezbyt udanej końcówki roku. Kolejne spotkanie Akademii Manchesteru United zaplanowano na 11 stycznia. Będzie to wyjazdowa potyczka z Wolverhampton.