MU-Szachtar 1:0. Gol Jonesa daje wygraną Diabłom!

» 10 grudnia 2013, 22:44 - Autor: michalg - źródło: DevilPage.pl
W spotkaniu 6. kolejki Ligi Mistrzów Manchester United po zaciętym spotkaniu pokonał Szachtar Donieck 1:0. Jedyną bramkę meczu zdobył w 67. minucie Phil Jones wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego Robina van Persiego. Dzięki tej wygranej MU zakończył rozgrywki grupowe na pierwszym miejscu, a Szachtar na wiosnę zagra w Lidze Europejskiej.
» W spotkaniu 6. kolejki Ligi Mistrzów Manchester United po zaciętym spotkaniu pokonał Szachtar Donieck 1:0. Jedyną bramkę meczu zdobył w 67. minucie Phil Jones wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego Robina van Persiego. Dzięki tej wygranej MU zakończył rozgrywki grupowe na pierwszym miejscu.

Oddano 235 głosów

Zaloguj się, aby móc oceniać zawodników!
Mecz na Old Trafford rozpoczął się od przewagi Manchesteru United, która trwała pięć minut… potem ton grze w pierwszej części gry nadawali goście z Doniecka. W 12. minucie świetne podanie Taisona i w sytuacji sam na sam z de Geą znalazł się Alex Teixeira. Brazylijczyk wpadł w pole karne i strzałem po długim rogu próbował pokonać Hiszpana. Piłka minęła na szczęście o centymetry bramkę Czerwonych Diabłów. To było pierwsze, ale nie ostatnie ostrzeżenie gości.

Chwilę później dobrą sytuację miał z kolei Manchester United. Dobre dośrodkowania z prawej strony Rafaela i świetne przyjęcie piłki i ułożenie jej sobie do strzału przez Januzaja sprawiło, że umiejętnościami bramkarskimi musiał wykazać się Pyatov. Golkiper reprezentacji Ukrainy był jednak dobre ustawiony i z łatwością wypiąstkował przed siebie uderzenie młodego Belga. Później przez wiele minut gra toczyła się głównie na połowie Manchesteru United, gdzie świetnie piłkę między sobą rozgrywali Brazylijczycy Taison, Douglas Costa i przede wszystkim Alex Teixeira, którzy sprawiali mnóstwo problemów Rio Ferdinandowi i Evansowi.

W końcówce pierwszej części gry MU powinien zdobyć dwie bramki, a konkretnie Ashley Young. Najpierw w 37. minucie po miękkim zagraniu w pole karne Young uprzedził Srnę i stanął oko w oko z Pyatovem. Anglik próbował przelobować reprezentacyjnego bramkarza Ukrainy, ale pomylił się o centymetry. To powinno i wręcz musiało być 1:0 dla MU. Tak się jednak nie stało. Anglik mógł jednak szybko się zrehabilitować, po tym jak dostał piłkę na wolne pole od Rooneya. Young wbiegł w pole karne i strzałem z lewej nogi próbował zaskoczyć Pyatova. Niestety dla niego futbolówka zeszła mu z nogi i poleciała w trybuny.

To był ostatni ciekawy akcent pierwszej, wyrównanej części gry z przewagą gości, po której Manchester United remisował z Szachtarem Donieck 0:0.

Druga połowa miała bardzo podobny przebieg jak pierwsza. Dużo lepiej mogli ją rozpocząć goście. Po rzucie rożnym i niefrasobliwości linii obronnych świetną szansę miał Rakitskiy, który z bliska trafił w słupek. Później niezłą sytuację miał Kagawa, który w trudnej sytuacji zdołał oddać strzał, ale czujny był Pyatov i odbił piłkę na rzut rożny. Co nie udało się Japończykowi udało się Jonesowi. W 67. minucie rezerwowy w tym meczu Robin van Persie dośrodkował w pole karne, a tam w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Phil Jones, który strzałem z powietrza pokonał Pyatova i wyprowadził Czerwone Diabły na prowadzenie.

Bramka otwierająca wynik spotkania nie zmieniła diametralnie przebiegu meczu. W końcówce David de Gea został raz zatrudniony przez Stepanenkę. W ostatniej akcji meczu swoją świetną szansę miał van Persie, ale jego „wcinka” poszybował w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Pyatova. Ostatecznie Manchester United po wyrównanym spotkaniu pokonał Szachtar Donieck 1:0 i zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie A.

Manchester United - Szachtar Donieck 1:0 (0:0)

Bramka: Jones 67'

Manchester United: De Gea - Rafael, Ferdinand, Evans, Büttner (Valencia 87') - Jones, Giggs (Cleverley 63'), Januzaj, Young (Van Persie 63') - Kagawa, Rooney

Szachtar Donieck: Pyatov - Srna, Kucher, Rakitskiy, Shevchuk - Fred (Fernando 80'), Stepanenko- Douglas Costa, Alex Teixeira, Taison (Bernard 63') - Luiz Adriano