El. MŚ: Gol Rooneya z Polską, Nani trafia dla Portugalii

» 15 października 2013, 23:40 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl, ManUtd.com
» Reprezentacja Anglii pokonała Polskę 2:0 (1:0) i zapewniła sobie bezpośredni awans do mistrzostw świata, które w przyszłym roku odbędą się w Brazylii. Jednym z bohaterów starcia na Wembley został Wayne Rooney. We wtorek o punkty w eliminacjach MŚ 2014 rywalizowali także inni piłkarze Czerwonych Diabłów.
W meczu z biało-czerwonymi wystąpiło aż czterech piłkarzy Manchesteru United. Oprócz wspominanego Rooneya kibice zobaczyli Chrisa Smallinga, Michaela Carricka i Danny'ego Welbecka.

Rooney wpisał się na listę strzelców w 41. minucie spotkania. Anglik wykorzystał perfekcyjne dośrodkowanie Leightona Bainesa i strzałem głową nie dał szans Wojciechowi Szczęsnemu.

– Wiedziałem, że czeka nas trudne spotkanie. Momentami zagraliśmy jednak świetnie, a gol zdobyty w pierwszej połowie dał nam wiarę i pewność siebie, że możemy wygrać to spotkanie. Bramka Stevena Gerrarda załatwiła sprawę – mówił Rooney po spotkaniu na Wembley.

O awans na mistrzostwa świata w barażach będą walczyć natomiast Portugalczycy, którzy pokonali Luksemburg 3:0. Pod nieobecność Cristiano Ronaldo funkcję kapitana portugalskiej kadry pełnił Nani. Skrzydłowy Czerwonych Diabłów wpisał się na listę strzelców w 36. minucie.

W barażach zagra również reprezentacja Francji. Trójkolorowi, z Patrice'em Evrą w składzie, pokonali Finlandię 3:0. Rywalizację w grupie I wygrali jednak Hiszpanie, którzy we wtorek ograli Gruzję (2:0).

Ze zwycięstwa cieszył się także Robin van Persie. Holandia pokonała na wyjeździe Turcję 2:0. Napastnik Manchesteru United przebywał na placu gry przez pierwsze 45. minut, po czym został zmieniony przez Dirka Kuyta.