Meksyk i Japonia odpadają z Pucharu Konfederacji

» 20 czerwca 2013, 12:15 - Autor: Bart - źródło: ManUtd.com
Shinji Kagawa w środowym meczu grupy A Pucharu Konfederacji z Włochami popisał się pięknym golem. Niestety spotkanie zakończyło się ostatecznie porażką Japończyków 3:4.
» Shinji Kagawa w środowym meczu grupy A Pucharu Konfederacji z Włochami popisał się pięknym golem. Niestety spotkanie zakończyło się ostatecznie porażką Japończyków 3:4. W drugim meczu Brazylia pokonała Meksyk 2:0. Oznacza to, że zarówno Shinji Kagawa jak i Javier Hernandez nie mają już szans na wyjście z grupy.
Po nieco ponad 30 minutach gry Japonia prowadziła niespodziewanie 2:0. Najpierw rzut karny wykorzystał Honda, a później strzałem z woleja wynik podwyższył Kagawa. Włosi jeszcze przed przerwą zdobyli bramkę kontaktową po rzucie rożnym. Głową do bramki trafił Daniele De Rossi.

Po przerwie Italia ruszyła na rywali z całym impetem. W 50. minucie po błędzie obrony Japonii bramkę samobójczą strzelił Uchida. Dwie minut później rzut karny na bramkę zamienił nieomylny w tej kwestii Mario Balotelli. Nadzieje Japończyków odżyły w 69. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i główce Okazakiego. Wynik meczu w końcówce ustalił jednak gracz Juventusu - Giovinco po kombinacyjnej akcji całego zespołu.

Wynik ten oznacza, że Japonia odpada z Pucharu Konfederacji. Kagawa po meczu mówił: - Prowadziliśmy już 2:0. Mogliśmy wygrywać nawet 3:0, 4:0. Najgorsze było to, że daliśmy im szybko strzelić bramkę zaraz po przerwie. Trudno było nam uwierzyć, że kolejny gol padł po tak prostym błędzie.

- Udało nam się jeszcze wyrównać wynik po rzucie wolnym. Niestety Włosi zdobyli gola w ostatnich minutach. My mieliśmy jednak więcej okazji strzeleckich. Różnica była taka, że Włosi nie zmarnowali swoich okazji - mówił Shinji.

W drugim meczu tych rozgrywek, Brazylia podejmowała Meksyk z Hernandezem w składzie. Spotkanie na Fortaleza zakończyło się wygraną Canarinhos 2:0. Wynik pięknym uderzeniem z woleja otworzył Neymar. Ten sam zawodnik w końcówce wypracował dryblingiem 100% sytuację dla Jo, który umieścił piłkę w pustej bramce.

Mecz o 3. miejsce w grupie A pomiędzy Japonią i Meksykiem zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 21:00 w Belo Horizonte.