Diabły w reprezentacjach: Robin van Persie strzela!

» 12 czerwca 2013, 13:41 - Autor: Bart - źródło: ManUtd.com
» Robin van Persie był jedynym zawodnikiem Manchesteru United, który w ostatnich meczach międzynarodowych zdołał strzelić bramkę. Holandia po wygranej 2:0 z Chinami jest niepokonana już od 10 meczów. Występy zaliczyli również Shinji Kagawa, Javier Hernandez i Antonio Valencia.
Robin Van Persie był kapitanem Oranjes. Swojego gola zdobył z rzutu karnego, gdy w "pudle" już w 10. minucie sfaulowany został Arjen Robben. Gol ten uplasował go również na 3. miejscu najbardziej bramkostrzelnych Holendrów - tuż za Dennisem Bergkampem oraz Patrikiem Kluivertem. Warto również wspomnieć, że napastnik United odegrał również kluczową rolę przy drugiej bramce w tym meczu. Robin świetnie rozciągnął piłkę do Robbena, ten zagrał w pole karne, gdzie fantastyczną piętką popisał się Sneijder.

Pełne spotkanie rozegrał również Shinji Kagawa w meczu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Japończycy wygrali po ciężkim starciu 1:0 z Irakiem w Doha. Oznacza to, że kończą fazę grupową jako lider grupy B z 17 punktami na koncie.

Kagawa był bliski zaliczenia asysty, kiedy to w pierwszej połowie podawał do Hiroshiego Kiyotake. Ten jednak chybił z bliskiej odległości. Shinji w 60. minucie popisał się również bardzo dobrym strzałem. Futbolówka po jego uderzeniu przeleciała minimalnie nad poprzeczką bramki rywali.

Javier Hernandez i reprezentacja Meksyku nadal nie zachwyca swoją grą. Tym razem na Estadio Azteca padł bezbramkowy remis. Rywalem Meksyku była Kostaryka. Chicharito rozegrał pełne spotkanie i zarobił żółtą kartkę. Mecz rozgrywał się w niechlubnej atmosferze, ze względu na kibiców Meksyku, którzy obrzucali drobnymi przedmiotami kapitana rywali - Carlosa Ruiza.

W innym meczu w Ameryce Południowej Antonio Valencia wraz z kadrą Ekwadoru zremisował 1:1 z Argentyną. Wynik meczu w pierwszych minutach otworzył Sergio Aguero. Strata została jednak szybko nadrobiona przez Segundo Castillo. Dziwną sytuacją w tym meczu była czerwona kartka dla Javiera Mascherano, który kopnął kierowcę pojazdu medycznego zwożącego go z boiska.

Ostatnim graczem United, który miał okazje zagrać był Anders Lindegaard. Całe szczęście, że Duńczyk przesiedział spotkanie na ławce rezerwowych, gdyż jego koledzy przegrali aż 0:4 z Armenią. Peter Schmeichel opisał ten mecz jako "najgorszy w życiu". Jego syn Kasper, również siedział na ławce rezerwowych.