U-18: Pewne zwycięstwo United!

» 13 kwietnia 2013, 15:50 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Manchester United do lat 18 pokonał Southampton 3:0. Bohaterem spotkania był irlandzki napastnik, Sam Byrne.
» Sam Byrne okazał się bohaterem dzisiejszego spotkania z Southampton
Snajper Czerwonych Diabłów dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w drugiej połowie, a wynik spotkania w pierwszej odsłonie otworzył Andreas Pereira.

Drużyna Świętych przystąpiła do tego starcia z trzypunktową przewagą nad ekipą Paula McGuinessa. Piłkarze Manchesteru zdołali jednak zrewanżować się za lutową porażkę 2:4.

Pierwszy gol w dzisiejszym starciu padł już w 19. minucie. Sam Byrne błysnął znakomitą akcją i oddał mocny strzał, którego nie zdołał utrzymać w rękach bramkarz gości. Do futbolówki dopadł Andreas Pereira i wyprowadził swój klub na prowadzenie.

Southampton próbował odpowiedzieć groźnymi akcjami, jednak przyjezdni nie potrafili znaleźć sposobu na golkipera United.

Czerwone Diabły wyprowadzały świetne kontrataki i po jednym z nich Jack Barmby dośrodkował piłkę na krótki słupek, a znakomitym uderzeniem głową popisał się Sam Byrne.

Irlandczyk dołożył drugiego gola na 12 minut przed zakończeniem meczu. Byrne biegł z piłką lewym skrzydłem, zszedł do środka i popisał się fantastycznym uderzeniem w okienko bramki rywali.

Triumf pozwolił piłkarzom McGuinnessa wyprzedzić dzisiejszego przeciwnika w tabeli. United zajmują obecnie pozycję wicelidera dzięki imponującemu bilansowi bramek. Kolejne starcie Czerwonych Diabłów do lat 18 obędzie się w środę 17 kwietnia, a rywalem Manchesteru będzie Everton.

Manchester United - Southampton 3:0 (1:0)