"Kibice pomogą nam uzyskać awans"

» 11 marca 2013, 09:22 - Autor: apricotka - źródło: Daily Mail
Juan Mata wyznał, że jest dumny ze swojego zespołu, który potrafił odrobić straty w pucharowym spotkaniu z Manchesterem United.
» Juan Mata może być zadowolony ze swojego występu przeciwko United
Mimo że po 11 minutach meczu wynik 2-0 świadczył o przewadze gospodarzy, w drugiej połowie The Blues pokazali prawdziwą wolę walki i doprowadzili do remisu 2-2 po golach Edena Hazarda i Ramiresa.

Rónież w drugiej połowie Juan Mata stanął przed wyjątkową szansą na zdobycie zwycięskiego trafienia i tylko interwencja Davida de Gei uratowała klub z Old Trafford przed porażką.

- Taki wynik w meczu z Manchesterem United na wyjeździe to powód do radości - powiedział Mata w wywiadzie z ITV1.

- Po przerwie mieliśmy mnóstwo okazji do zdobycia bramki. David świetnie sobie poradził z bronieniem większości z nich. Bardzo dobrze interweniował nogą przy mojej próbie i przy niezliczonych sytuacjach Oscara.

- Cała drużyna może być z siebie dumna. United wcześnie wyszli na prowadzenie, ale zawzięliśmy się i wróciliśmy do gry. Na Stamford Bridge jesteśmy silniejsi o kibiców, dlatego zrobimy wszystko, aby awansować - zapewnił Hiszpan.

Poprawa gry w drugiej połowie rozentuzjazmowała również tymczasowego menadżera Chelsea, Rafę Beniteza, który stwierdził, że jego zespół powinien był wygrać spotkanie.

- W drugiej połowie całkowicie kontrolowaliśmy przebieg meczu - powiedział były trener Liverpoolu, a zapytany o uścisk, jaki wymienił z Davidem de Geą po spotkaniu, odparł: - Mata powiedział mi, że de Gea świetnie bronił, w czym mieliśmy pecha, choć z pewnością sama interwencja była wspaniała.