Rafael: Ferguson rozmawiał ze mną w przerwie

» 14 lutego 2013, 23:48 - Autor: matheo - źródło: Sky Sports
Rafael da Silva uważa, że Manchester United jest krok bliżej awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów po pierwszym meczu z Realem Madryt.
» Rafael da Silva generalnie jest zadowolony ze swojego występu przeciwko Realowi Madryt
Czerwone Diabły zremisowały w środę z Królewskimi 1:1, a rewanżowe spotkanie rozegrają na Old Trafford. Sam Rafael starcie w Madrycie będzie wspominał miło, choć pierwsza połowa nie była najlepsza w wykonaniu Brazylijczyka.

– Sir Alex Ferguson rozmawiał ze mną w przerwie, bo zostawiałem za sobą wolną przestrzeń – wyznał Rafael na łamach Globo Esporte.

– Byłem nieco zaniepokojony, bo czułem, że nie gram tak dobrze jak potrafię. Po przerwie znacząco się jednak poprawiłem.

– Mamy teraz przewagę. Można powiedzieć, że w rywalizacji wciąż jest 0:0, ale czeka nas mecz u siebie. Uważam też, że mogliśmy wygrać spotkanie w Madrycie. Mamy teraz wielką szansę na awans do kolejnej rundy.

Rafael został również zapytany o swoje ambicje odnośnie gry w reprezentacji Brazylii. Młody obrońca po raz ostatni zagrał w barwach Canarinhos w finale igrzysk olimpijskich w Londynie.

– Oczywiście, że moim celem jest ponowna gra w reprezentacji narodowej. Występuję przecież regularnie w Manchesterze United. Nie dostałem powołania na ostatni mecz z Anglią, ale jeśli będę grał dobrze, to mój czas nadejdzie – stwierdził Rafael.