Premier League U-21: Udana inauguracja United

» 2 lutego 2013, 21:27 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Drużyna Manchesteru United do lat 21 pokonała Southampton 3:1 (0:1) w swoim pierwszym meczu Premier League U-21 w ramach grupy Elite. Młode Czerwone Diabły zajmują obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli.
» Marnick Vermijl wpisał się na listę strzelców w meczu z Southampton
Podopieczni Warrena Joyce'a mieli zainaugurować rozgrywki grupy Elite rywalizacją z West Hamem (14 stycznia), ale spotkanie zostało przełożone z powodu złych warunków atmosferycznych.

Drużyna z Manchesteru źle rozpoczęła sobotni mecz z Southampton, co poskutkowało szybko straconą bramką po strzale Lloyda Isgrove'a. Sytuacja na boisku nie zmieniała się aż do 70. minuty.

Wtedy do wyrównania doprowadził Tom Lawrence, a sytuacje drużyny Joyce'a dodatkowo poprawiła czerwona kartka, którą otrzymał Cody Cropper. Grająca w dziesiątkę ekipa „Świętych” straciła kolejnego gola 5 minut przed końcem spotkania. Na listę strzelców wpisał się Adnan Januzaj. Wynik w 89. minucie ustalił Marnick Vermijl.

Następny mecz Manchester United U-21 rozegra 11 lutego na własnym stadionie z Arsenalem.