Boss: Mieliśmy sporo szczęścia

» 31 stycznia 2013, 09:44 - Autor: szotu - źródło: ManUtd.com
Sir Alex Ferguson określił wczorajszy pojedynek z Southampton mianem „szczęśliwego”. Szkocki menadżer nie kryje również swojego podziwu wobec rywala.
» Wynik udało się szczęśliwie doprowadzić do końca
Wynik spotkania ustalił się już w pierwszej połowie. Dwa trafienia Wayne’a Rooneya pozwoliły Czerwonym Diabłom odetchnąć z ulgą po tym, jak Jay Rodriguez umieścił piłkę w siatce po fatalnym błędzie zespołu w obronie. Druga część spotkania w wykonaniu piłkarzy sir Alexa była pokazem bezsilności.

- Z własnego doświadczenia wiem, że kiedy aspiruje się do kilku tytułów jednocześnie, to nadchodzi wreszcie taki mecz, po którym trzeba sobie szczerze powiedzieć: „mieliśmy sporo szczęścia” – skomentował Boss.

- To był jeden z takich wieczorów. Moim zdaniem druga połowa w wykonaniu Southampton była najlepszym widowiskiem, jakie mieliśmy okazję obejrzeć na Old Trafford w tym sezonie. Całkowicie zepchnęli nas do obrony i nie dawali szans na zmianę naszego położenia.

Zdaniem menadżera, na złą grę jego zawodników wpływ miał również stan boiska. Zimowe warunki obeszły się bezlitośnie z murawą Teatru Marzeń.

- W drugiej połowie wyglądało to tak, jakby boisko odmówiło zawodnikom posłuszeństwa – stwierdził sir Alex. – Próbowaliśmy grać nasz futbol i okazało się to niezwykle trudne, bo murawa była sucha.

- Straciliśmy bramkę już w pierwszych minutach, nie przeszkodziło nam to jednak w zaprezentowaniu kilku fantastycznych zagrań, które mogły nam zapewnić cztery, a nawet i pięć bramek, jeszcze przed przerwą. Boisko zaczęło jednak wysychać, utrudniało zawodnikom grę. Wymusiło to na nas potrzebę gry na wolne pole, czego w normalnych warunkach nie robimy.

- Oczywiście nie możemy traktować stanu murawy jako wymówki, nie zmienia to jednak faktu, że nie ułatwiło nam to występu. Mamy powody do zmartwień. Najważniejsze jest jednak to, że udało nam się zwyciężyć – zakończył menadżer.