Niesamowite powroty: Blackpool 2:3 United

» 17 listopada 2012, 14:44 - Autor: Biafra - źródło: ManUtd.com
Wiele jest momentów w historii United, kiedy wszystko wydaje się stracone, a następnie za sprawą kilku chwili, podopieczni sir Alexa Fergusona w cudowny sposób uciekają spod topora porażki.
» Dymitar Berbatow zasłużył na owacje za swój występ na Bloomfield Park.
Tak właśnie było na Bloomfield Road w styczniu 2011 roku, gdy już po zaledwie 15 minutach gry gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Craiga Cathcarta, a tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył DJ Campbell.

Czerwone Diabły zdecydowanie potrzebowały cudu, na szczęście w szeregach United zawsze znajdzie się ktoś, chętny do zostania bohaterem drużyny. Tym razem na ochotnika zgłosił się Dymitar Berbatow, który przy małej pomocy Javiera Hernandeza wyciągnął klub z Old Trafford z tarapatów.

United ostrzeliwało bramkę Blackpool, jednak dopiero w 72. minucie Bułgarowi, po podaniu Fletchera, udało się zdobyć kontaktowego gola. Chwilę później Chicharito doprowadził do wyrównania, a wszystkich, będących zadowolonych z remisu zadziwił Berbatow, kiedy na dwie minuty przed końcem meczu spokojnym wykończeniem akcji zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.