Zmienne szczęście młodzieży United

» 30 października 2012, 20:27 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Ze zmiennym szczęściem grały w ostatnich dniach drużyny Manchesteru United U-21 i U-18, smakując odpowiednio porażki i zwycięstwa.
» Bebe wpisał się na listę strzelców w spotkaniu towarzyskim
Podopieczni Warrena Joyce'a w towarzyskim spotkaniu z Tranmere Rovers przegrały 1:2, a jedyną bramkę dla Czerwonych Diabłów do lat 21 zdobył Bebe.

W meczu rozgrywanym na The Cliff pierwsi prowadzenie objęli goście, za sprawą Maxa Powera już w 12. minucie pojedynku, jednak odpowiedź United była równie szybka. Cztery minuty później portugalski skrzydłowy po indywidualnej akcji doprowadził do wyrównania.

Chwilę później mogło i powinno być 2:1 dla gospodarzy, bowiem Tom Lawrence znakomicie wywiódł w pole obrońcę, lecz jego strzał na bramkę rywala w tak dogodnej sytuacji pozostawił wiele do życzenia.

Bramkarza Tranmere jeszcze kilka razy próbował pokonać Bebe do spółki z Angelo Henriquezem, Lukiem McCulloughem oraz Lukiem Hendriem, jednak ostatecznie to goście cieszyli się z wygranej w tym spotkaniu, a wszystko za sprawą Danny'ego Harrisona i jego trafienia z 75. minuty.

Mecz towarzyski

Manchester United 1:2 Tranmere Rovers
(Bebe 16'; Power 12', Harrison 75')

Z kolei podopieczni Paula McGuinnessa po bramkach Sama Byrne i Jamesa Wilsona pokonali Tatran Presov 2:1.

Wynik spotkania w 26. minucie otworzył Byrne, a strzelanie zakończył wprowadzony w drugiej połowie właśnie za Sama, Wilson, który pokonał bramkarza gospodarzy na dwadzieścia minut przed końcem meczu.

W międzyczasie do siatki United trafił Filip Schlosser, jednak w ostatecznym rozrachunku nie miało to znaczenia.

W środę Manchester United U-18 rozegra kolejne spotkanie na Słowacji, a tym razem rywalem Czerwonych Diabłów będzie Dukla Banska Bystrica.

Tatran Presov 1:2 Manchester United