Wspaniały jubileusz Rooneya

» 20 października 2012, 18:18 - Autor: matheo - źródło: goal.com
Wayne Rooney w sobotnim meczu przeciwko Stoke City (4:2) zdobył dwie bramki dla Manchesteru United. Drugie trafienie Anglika było jego 200. golem na szczeblu klubowym.
» Wayne Rooney w rozgrywkach klubowych strzelił już 200 goli
Spotkanie ze Stoke nie zaczęło się dobrze dla Rooneya, bo w 12. minucie napastnik Manchesteru United skierował piłkę do własnej siatki. Anglik szybko jednak odkupił swoje winy. Jeszcze w pierwszej połowie zdobył bramkę na 1:1, a w drugiej połowie wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali i ustalił wynik meczu na 4:2.

W piątek minęło dokładnie 10 lat odkąd Rooney strzelił swojego pierwszego gola w Premier League. Wazza dla Evertonu zdołał zdobyć 17 bramek zanim sir Alex Ferguson nakłonił go na transfer do Manchesteru United.

W debiutanckim występie dla Czerwonych Diabłów młody Rooney ustrzelił hat-tricka. W występach Wazza wzbogacał swoje bramkowe konto i dziś może pochwalić się dwustoma bramkami na szczeblu klubowym.

Identyczny jubileusz w sobotę świętował Jermain Defoe z Tottenhamu, który zdobył jedną bramek dla Kogutów. Londyńczycy przegrali jednak z Chelsea 2:4.