Pardew: Piłka nie przekroczyła linii

» 7 października 2012, 21:00 - Autor: matheo - źródło: Sky Sports
Zdaniem Alana Pardew słaby początek meczu i kiepska postawa w obronie przy stałych fragmentach gry kosztowały Newcastle United utratę trzech punktów w meczu z Manchesterem United (0:3).
» Alan Pardew po meczu z Manchesterem United (0:3) żałował kiepskiego początku w wykonaniu Newcastle
Czerwone Diabły już po kwadransie niedzielnego spotkania prowadziły 2:0. Dwa szybkie ciosy wicemistrzów Anglii skutecznie zbiły z tropu piłkarzy Srok, którzy mimo ambitnej walki nie potrafili odrobić strat.

– Manchester United bardzo szybko wyszedł z bloków startowych i w pierwszych minutach nie widzieliśmy nawet piłki – mówił Pardew.

– Straciliśmy dwie bramki ze stałych fragmentów gry, a takiej drużynie jak Manchester United nie wolno dawać dwubramkowego prowadzenia. Musimy zwrócić na to uwagę i następnym razem spisać się lepiej.

– Później byłem dumny z postawy naszej drużyny. Przenieśliśmy grę na połowę Manchesteru United i stworzyliśmy sobie kilka okazji. Ostatnie 20 minut pierwszej połowy było znakomite w naszym wykonaniu. Zasługiwaliśmy na bramkę.

Pardew został również zapytany o sporną sytuację z drugiej części meczu, kiedy to wydawało się, że piłka przekroczyła linię bramkową po strzale Papissa Cisse.

– Prawdopodobnie punktem zwrotnym tego meczu była decyzja sędziego o tym, czy piłka przekroczyła linię. Wygląda na to, że nie. Jestem zawiedziony, bo po reakcji zawodników sądziłem wówczas, że padła bramka. To była trudna decyzja. Patrzyłem na tę sytuację z kilku perspektyw i wygląda na to, że futbolówka nie przekroczyła linii – podsumował Pardew.