Aberdeen wygrywa. Fletcher wraca do gry!

» 14 sierpnia 2012, 21:55 - Autor: Bart - źródło: DevilPage.pl
W meczu pożegnalnym Neila Simpsona Aberdeen pokonało 2:1 Manchester United. Jedynego gola dla Czerwonych Diabłów zdobył Anderson. Najlepsza wiadomością dla fanów MU był jednak powrót na boisko Darrena Fletchera!
» W meczu pożegnalnym Neila Simpsona Aberdeen pokonało 2:1 Manchester United. Jedynego gola dla Czerwonych Diabłów zdobył Anderson. Najlepsza wiadomością był jednak powrót na boisko Darrena Fletchera!
Pierwsza groźna akcja w meczu z Aberdeen miała miejsce w 10. minucie. Po ładnej wymianie podań Bebe odegrał piłkę przez całe pole karne do Ryana Giggsa. Walijczyk uderzył mocno prawą nogą. Futbolówka przeleciała tuż obok bramki Szkotów.

Po żywym i dynamicznym początku mecz nadszedł spokojny okres walki o piłkę w środkowej strefie boiska. Manchester United jednak nie rezygnował z ataków. W 23. minucie Federico Macheda uciekał obrońcy na zewnątrz pola karnego po czym zdecydował się przelobować Langfielda, który końcami palców wybił piłkę na bok. Tam znalazł się Nick Powell, który próbował dobić strzał Kiko głową. Było blisko, ale piłka ostatecznie spadła na górną siatkę bramki.

W 33. minucie mało brakowało, aby Paul Scholes dał prowadzenie Diabłom po efektownym strzale z dystansu. Piłka poleciała po ziemi i przeleciała tuż obok bramki Aberdeen. Chwilę potem ta akcja zemściła się na Angliku. Paul niepotrzebnie zaczął dryblować w defensywie i stracił piłkę tuż przed De Geą. Takiej sytuacji nie mógł zmarnować Jonathan Hayes, który posłał ją do siatki.

Tuż przed przerwą gospodarze mieli okazję podwyższyć wynik. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Payton. Piłka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki Manchesteru United.

Po przerwie fatalne pudło zaliczył Powell. Po podaniu od Claytona Blackmore'a młody pomocnik miał wystawioną piłkę na 6. metrze boiska. Niestety nie trafił w światło bramki. W 58. minucie miała miejsce bardzo miła zmiana w kadrze Manchesteru United. Na boisku pierwszy raz od wielu miesięcy pojawił się Darren Fletcher! Szkot otrzymał również opaskę kapitana od schodzącego Giggsa.

W drugiej połowie Aberdeen dużo chętniej wybierało się pod pole karne United. Zaowocowało to drugim golem w 70. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu piłkę źle piąstkował Sam Johnstone, a następnie w wyniku sporego zamieszania piłka znalazła się w siatce za sprawą Joe Shaughnessy'ego.

Cztery minuty później lewą flanką zaatakował Bebe. Portugalczyk oddał strzał z pola karnego, a po obronie udało mu się jeszcze dobić piłkę, która powoli zmierzała w światło bramki. Tuż przed linii dotknął jej Dwight Yorke, który w tej akcji był na pozycji spalonej i sędzia nie mógł uznać gola dla United.

81. minuta meczu to wspaniały, indywidualny popis brazylijskiej Samby w wykonaniu Andersona. Pomocnik Manchesteru United zaczarował całą obroną Aberdeen, mijając rywali po kolei po czym przelobował Langfielda z bliskiej odległości.

Mimo usilnych starań Manchesteru United w ostatnich 10 minutach wynik meczu pożegnalnego Neila Simpsona nie uległ już zmianie.

Aberdeen 2:1 (1:0) Manchester United

Man Utd: De Gea (Johnstone 46') - M. Keane, Thorpe, Ferdinand (Blackmore 46'), Blackett (Fortune 68') - Bebe, Scholes (Januzaj 46'), Powell (Fletcher 58'), Anderson, Giggs (L. Cole 80') - Macheda (Yorke 46')

Aberdeen: Langfield - Anderson, Reynolds, Naysmith, Simpson - Milsom, Osbourne, Clark, Hayes - Magennis, Paton

Powrót Fletchera na boisko!
Aguero: Jesteśmy gotowi do walki

Komentarze (59)

dobrywolny: Dosyc długo oczekiwany powrót ;) szkoda że mecz przegrany

Jeżeli chcecie trochę obiektywnego spojrzenia na premier league zapraszam na sój kanał, ostatnio nagrałem odcinek o PL ;)
Prosze o sub, like i komentarz Wystarczy wpisać Dobry wolny vlog w you tube i będzie mieli ;) kibice liverpoolu bardzi hejtują, a wam jak się podoba?
» 16 sierpnia 2012, 13:05 #55
Loganik: Manchester United
7 minuti fa
Manchester United have agreed a deal with Arsenal for Robin Van Persie. for all the info...

Oficjalna strona United na Fejsie
» 15 sierpnia 2012, 20:28 #54
Skurch: "Manchester United have agreed a deal with Arsenal for Robin Van Persie. "
RVP w MU!
» 15 sierpnia 2012, 20:24 #53
monnie: no 'pacz', Ando strzela. czekam na więcej, bo koledzy niżej mają rację - niech ten sezon go zweryfikuje, gdyż za wcześnie zarówno na skreślanie jak i gloryfikowanie tego gościa
» 15 sierpnia 2012, 19:37 #52
wg09: super że wrócił Fletcher
» 15 sierpnia 2012, 17:20 #51
devil444445: dobrze że wrócił .Tylko żeby złapał formę ale znając jego umiejętności będzie ważnym zawodnikiem w tym sezonie
» 15 sierpnia 2012, 14:34 #50
soldier: Miejmy nadzieję, że Fletcher wróci do formy jaką prezentował przed "chorobowym". Jak dla mnie to najlepszy środkowy pomocnik w United na przestrzeni ostatnich lat.
» 15 sierpnia 2012, 12:27 #49
vip14: Boże... :/ Z takim klubem jak Aberdeen przegrać to... :/ Jak tak będziemy grać w Lidze to Pucharowi Anglii możemy pokazać "Pa, pa".
» 15 sierpnia 2012, 12:25 #48
sadzio88: boze jaki ty jestes idiot......jezeli uwazasz ze w lidze beda grali dziadkowie po 40 wiec sie zastanow co piszesz !!
» 15 sierpnia 2012, 13:31 #47
pawelek012: weź się ty widziałeś jaki skład wyszedł? Sami nowi w tym meczu MU miał prawo przegrać.
» 15 sierpnia 2012, 13:36 #46
winqu: Faktycznie, wielki z Ciebie fan...
» 15 sierpnia 2012, 15:57 #45
Loganik: To byla ironia, chyba.
» 15 sierpnia 2012, 20:29 #44
FanUnited69: Komentarz zedytowany przez usera dnia 15.08.2012 12:19

Bramka Andersona dla tych którzy nie oglądali meczu http:// www.youtube. com/watch?&v=Q8oSqhwUS4Q
» 15 sierpnia 2012, 12:19 #43
Dzohan: Hmm Fletcher? Ważne, że wrócili Cole, Yorke i Fortune ;)
» 15 sierpnia 2012, 10:55 #42
Mepsik: Yorke + Cole + Roo i jedziemy z kazdym a Quinton moglby sie nie zalapac do skladu ale kto wie
» 15 sierpnia 2012, 11:45 #41
rownykrzys: dobrze, ze wyzdrowiał, ale nie cieszy mnie fakt, ze znowu będzie reprezentował MU. Fletcher jest za słaby dla United
» 15 sierpnia 2012, 10:10 #40
gosc1234: hahahahha, rozbawiłeś mnie
» 15 sierpnia 2012, 10:12 #39
Tristan: zwłaszcza że w swoim najlepszym sezonie przed problemami zdrowotnymi był postrzegany jako jeden z najlepszych destrukcyjnych ŚP w Europie.
» 15 sierpnia 2012, 10:16 #38
krysbe: Tylko, że w jego przypadku nie da się wyzdrowieć...
» 15 sierpnia 2012, 10:28 #37
rownykrzys: chyba tylko dlatego, ze SAF dawal mu szanse gry w pierwszym zespole. Fletcher w innym, slabszym zespole bylby zwyklym Kowalskim. Co zrobili pozostali, ktorych pozbyl sie SAF? Zaistnieli? Który z nich ja pytam? Kazdego gracza, ktory gra w MU mozna porównywac z innym slawnymi na swoich pozycjach. Ogladam 90% meczow MU i jesli on blyszczy to chyba tylko w tych pozostalych meczach, ktorych nie ogladam. Zawodnik typu Butt, P.Neville, John O'Shea. Grali, bo grali, ale szalu nigdy nie zrobili
» 15 sierpnia 2012, 13:16 #36
Zyvold: To coś jak z Carrickiem kiedyś - nie strzela hat tricka co mecz - słaby.
Fletcher to duch drużyny, właśnie tak samo jak O'Shea
» 15 sierpnia 2012, 16:38 #35
monnie: O'Shea nie robił szału? No tak, widać, że uniwersalni zawodnicy mają problem z robieniem wrażenia na ignorantach.
» 15 sierpnia 2012, 19:32 #34
sadzio88: Komentarz zedytowany przez usera dnia 15.08.2012 13:37

----------rownykrzys---- rozbawiles mnie P.Nevillem jak on mogl zaistniec jak jego brat byl nie do wygryzienia ze skladu przez swojego brata dla tego odszedl i teraz napewno by sie nam przydal bo to co gra w evertonie wylada bardzo fajnie

O`shea bez niego bysmy byli w dupie mozna tak powiedziec to on gral na kazdej pozycji na jakiej go Saf stawial i dawal z siebie wszystko pozdro leszczu i jezeli ogladasz 90%United to nie kompromituj sie takimi komentami!

-------sorrrrryyyyy to do pana wyrzej!!
» 15 sierpnia 2012, 13:36 #33
rownykrzys: Komentarz zedytowany przez usera dnia 15.08.2012 15:23

Leszczem to ty jestes gamoniu. Nie czytaj tylko tego co SAF pisze w obronie niektórych zawodników po slabych meczach. O'Shea grał, bo kto miał grać? A Phil grał wszedzie i wszedzie byl slaby, a nie jak mówisz, ze był w cieniu brata. Bratu to on pewnie tylko zwdziecza to, ze tak dlugo sie utrzymal w druzynie. Dobrze ze blizniacza sytuacja z bracmi Silva wyjasnila sie tak szybko i Fabio poszedl w odstawke. Bez odbioru, gamoniu
...i co znaczy "wyrzej"
» 15 sierpnia 2012, 15:21 #32
sadzio88: ze do ciebie mordo klejo!!buhhhahaha
» 15 sierpnia 2012, 17:37 #31
grobla95: Ładna bramka pączusia :) Mam nadzieje ze znowu zacznie sezon tak samo jak poprzedni, ale tym razem nie skonczy sie na kontuzji, tylko zagra tak do konca. Bo ja cały czas w niego wierze !
» 15 sierpnia 2012, 03:55 #30
wegiel86: wlasnie wrocilem z tego meczu. aberdeen mialo w tym meczu 2 dobodne sytuacje ktore udalo im sie zamienic na bramki (obydwie z duzym udzialem naszych zawodnikow). zdecydowanie dwoma najlepszymi zawodnikami w tym meczy byli Anderson dobra gra i piekna bramka oraz Powell w pierwszej polowie 2x swietnie dogrywal do partnerow w polu karnych ale i rowniez sam mial 2 swietne okazje do strzelenia bramki. tym razem sie nie udalo ale ten chlopak ma duzy potencjal. bebe niestety ale odstaje poziomem od swoich kolegow i jest to bardzo widoczne. lubie tego chlopaka przede wszystkim ze wzgledu na jego zyciorys ale na manchestr jest troche za slaby.
» 15 sierpnia 2012, 02:29 #29
wegiel86: siema Saju dobrze rozkminiles
» 15 sierpnia 2012, 13:56 #28
adrianek1818: nie ogladalem meczu, gdzie moge znalesc powtorke?
» 15 sierpnia 2012, 02:29 #27
Bartolek05: Miejmy nadzieję, że powtórka będzie na stronie :)
» 15 sierpnia 2012, 10:12 #26
trikos: Anderson kolejny dobry mecz w jego wykonaniu podkreślam "kolejny".
» 15 sierpnia 2012, 02:02 #25
orion: TO jest absolutnie fantastyczna wiadomosc...... Wreszcie jakis konkret a nie co chwile spekulacje transferowe, lub klapy transferowe.
» 15 sierpnia 2012, 01:30 #24
demektczew: Nareszcie, news godny należytej uwagi!!
» 15 sierpnia 2012, 00:28 #23
Klimaa: Cieszę się z powrotu Darrena ;-) Już niedługo zobaczymy go w meczach o stawkę ;-)
» 14 sierpnia 2012, 23:59 #22
Tristan: No Fletcher w końcu! Pewnie jeszcze długa droga do pełnej sprawności ale mam nadzieję że mój ulubieniec wróci i pokarze na co go stać!
» 14 sierpnia 2012, 23:45 #21
brylaant14: czemu Andy Cole nie grał-,-
» 14 sierpnia 2012, 23:36 #20
raszer: I myśle że już transferów nam nie potrzeba. ;)
» 14 sierpnia 2012, 23:15 #19
marco767: Anderson schudl chyba i ma taka lekkosc w grze... czy nastapi ten przelom ktory sam zapowiadal? oby
» 14 sierpnia 2012, 23:00 #18
tomaszekgta4: jeest i on !
» 14 sierpnia 2012, 22:56 #17
PiterParker: Nie oglądałem, bo nawet nie wiedziałem o tym meczu ale patrząc na skład nie mogę się nadziwić :) Z jednej strony emerytowane legendy jak Yorke z drugiej chłopaki które nawet nie zaistniały dobrze w United jak Bebe czy Januzaj, różnica wieku 20-25 lat - oni normalnie nie mieli prawa się spotkać na boisku a jednak :-) I to u tego samego Trenera!
No i Fletcher wrócił ciekawe jak się spisze w nowej kampanii :)
» 14 sierpnia 2012, 22:47 #16
DaniooO: dwight w ataku?
» 14 sierpnia 2012, 22:39 #15
badbull: Jest błąd w nagłówku na głównej stronie ("Darren Fletcher zaliczył na boisku 46 minut").

Super, wszyscy długo czekaliśmy na jego powrót. Zwłaszcza, że choroba nie wygląda najprzyjemniej.
» 14 sierpnia 2012, 22:26 #14
Draciel: Tutaj jestem! Ando już się skończył (a kiedy zaczął?), Ando jest słabiakiem, zwykły przeciętniak.
Pozdrawiam, do usług.

Pozdro dla Ciebie wielki polski fachowco, co po jednym meczu z jakimś przeciętniakiem gloryfikujesz spasionego Andersona!

Bez odbioru
» 14 sierpnia 2012, 22:26 #13
mikifiki: Dokładnie Draciel. Liga i mecze o punkty zweryfikują Andersona. Oby wszyscy jego przeciwnicy się mylili.
» 14 sierpnia 2012, 22:46 #12
kckMU: no mecz ze średniakiem szkockim, mecz przyjaźni, którego Glasgow-icze biją bo 3-0 najmniej to dobry test dla Andersona...

Ando > Scholes. IMO!
» 14 sierpnia 2012, 23:22 #11
erni93: Really?? KckMU mam nadzieję,żę chodzi ci w tym momencie,a nie o całokształt kariery. Chociaż wydaje mi sie,że Scholesy nawet teraz sie lepiej prezentuje. Aha, Yaankes tutaj jestem,zobaczymy co Anderson pokaże w lidze!
» 14 sierpnia 2012, 23:54 #10
Rasiak: erni, nie załapałeś. :(
» 15 sierpnia 2012, 00:59 #9
kckMU: Anderson w Porto - magik

Ando w United - zero
Ando w rezerwach - blokuje miejsce

Ando na ławce - szkoda jego talentu (który ma, tylko musi go odnaleźć gdzie indziej)

Ando musi odejść, byle znowu nie za bezcen jakiś.

To samo było z Gibsonem. Kilka meczów dobrych, fenomenalne bramki (u Ando fenomenalne podania, pół asysty) i większość klapa. W Evertonie lider, a po odejściu Artety i Rodwella - mega lider.
» 15 sierpnia 2012, 01:04 #8
Bartolek05: Yaankes, troszkę za wcześnie na takie krzyki "gdzie te wszystkie" itd. bo rzeczywiście jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale masz rację. Po 5 udanych meczach Andersona w lidze wszyscy nagle zmienią o nim zdanie i będą go chwalić jak popier***eni. Taka to mentalność polaczków.
» 15 sierpnia 2012, 10:08 #7
PLDan11: Ando + Cleverley = big comeback! Może znowu ujrzymy ich w takiej świetnej formie. Fajny mecz w naszym wykonaniu, wynik trochę niesprawiedliwy.
» 14 sierpnia 2012, 22:14 #6
malymakar: W koncu nasz 'ofensywny' pomocnik [Anderson] zaczyna coś grać ;) brameczka niczego sobie... mam nadzieje, że w lidze dostanie swoją szansę i ją wykorzysta.
» 14 sierpnia 2012, 22:09 #5
Hadectaz: Fletcher wrócił, Anderson pokazał w końcu choć troche dobrej formy, Cleverley też się dobrze pokazał...mhm może nie będzie problemów ze środkiem
» 14 sierpnia 2012, 22:08 #4
michael1706: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.08.2012 22:00

Anderson może dał jakiś cień nadziei
» 14 sierpnia 2012, 22:00 #3
bisegna: Strasznie się cieszę że wrócił do gry:) Potrzebuje się jeszcze ograć ale najważniejsze że jest w końcu zdrowy:) No i negatywnie komentowany przez niektórych Ando strzelił bramkę:)
» 14 sierpnia 2012, 21:59 #2
temek15: W końcu Fletcher wrócił :)
» 14 sierpnia 2012, 21:59 #1