Triumf United w Lancashire Senior Cup

» 9 sierpnia 2012, 20:45 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
» Piłkarze Manchesteru United sięgnęli wczoraj po czternasty triumf w rozgrywkach Lancashire Senior Cup, pokonując 4:0 drużynę Accrington Stanley w finale rozegranym na County Ground w Leyland.
Wprawdzie końcowy rezultat wskazuje, iż finałowe starcie było jednostronnym widowiskiem, jednak tak naprawdę spotkanie miało wyrównany przebieg. Na szczęście w wybornej formie tego dnia znajdował się Sam Johnstone, który wielokrotnie ratował Czerwone Diabły przed utratą gola.

Na pierwszą bramkę meczu przyszło kibicom czekać do 45 minuty, kiedy to wprowadzony dwadzieścia minut wcześniej Tom Lawrence wpisał się na listę strzelców.

Gol gracza United nie odmienił przebiegu gry, a piłkarze Accrington dalej nieustannie niepokoili Johnstone'a. Tak było do 60 minuty, bowiem wtedy sprawnie przeprowadzona indywidualna akcja Larnella Cole'a pozwoliła Czerwonym Diabłom objąć dwubramkowe prowadzenie.

Po chwili na tablicy wyników widniało już 3:0, a strzelcem bramki ponownie został Cole. Kropkę nad i w doliczonym czasie gry postawił Joshua King, pewnie pokonując bramkarza rywali.