Rooney: Anglia gotowa na Włochów

» 22 czerwca 2012, 13:34 - Autor: Bart - źródło: MEN
Wayne Rooney czuje dobrą atmosferę w drużynie Anglii, która ma ambicje awansować do półfinałów ME 2012. Napastnik Manchesteru United po meczu z Ukrainą, gdzie strzelił jedynego gola, nabrał również pewności siebie.
» Snajper Anglii i Manchesteru United wierzy, że jego reprezentacja zdoła pokonać Włochy w ćwierćfinale ME 2012
- Jesteśmy lepiej zorganizowani niż kiedykolwiek. Chłopaki zawzięcie walczą, chcemy tego dokonać razem, więc myślę, że mamy realne szanse z Włochami. Czujemy się dobrze, solidnie się przygotowaliśmy i z niecierpliwością czekamy na mecz - mówił Wayne Rooney.

- To nie będzie łatwe starcie. Mamy jednak wiarę i poczucie wspólnoty, które pomoże nam pokonać Włochów. W tej fazie rozgrywek może zdarzyć się już wszystko.

Wazza zaliczył dopiero pierwszy mecz na Mistrzostwach Europy 2012 przeciwko Ukrainie. Strzelił w tym meczu również jedynego gola. Rooney czuje, że dwumeczowa przerwa dobrze mu zrobiła przed starciem z Włochami.

- Być może kilka lat temu biegałbym po całym boisku i próbował wszystkiego w ciągu pierwszych 20 minut. Trzeba jednak spróbować wczuć się w spotkanie. Próbowałem to zrobić - nie zawsze wychodzi mi to tak dobrze, jak tego chcę. W miarę upływu meczu czułem się jednak coraz mocniejszy i wiem, że to pomoże nam w niedzielę - zakończył Wazza.