Kolejny sukces rezerw, City pokonane w finale MSC!

» 17 maja 2012, 22:49 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
» Bramki Willa Keane'a oraz Luke'a Giverina zapewniły rezerwom Manchesteru United zasłużone zwycięstwo nad City w finale Manchester Senior Cup, który zakończył niezwykle udany sezon podopiecznych Warrena Joyce'a.
Czerwone Diabły zachowały piąte z rzędu czyste konto i wzniosły do góry drugi, w przeciągu zaledwie kilku tygodni, puchar, bowiem ostatnio pokonały w finale play-off ligi rezerw drużynę Aston Villi. Wcześniej United wygrali również Północną Ligę Rezerw, co w połączeniu z triumfem w finale dało im dublet.

Podopieczni Joyce'a przez całe spotkanie byli stroną przeważającą, która niemal całkowicie zdominowała lokalnego rywala, a prowadzenie powinna uzyskać już po chwili gry, kiedy to po doskonałym podaniu Willa Keane'a w wybornej sytuacji znalazł się Robbie Brady, lecz ostatecznie Irlandczyk nie zdołał umieścić piłki w siatce.

Na szczęście United miało w swoim składzie Keane'a, który już w 27. minucie gry pokazał, dlaczego jest najskuteczniejszym strzelcem ekipy rezerw. Wspaniałym podaniem popisał się wówczas Davide Petrucci, a bramkostrzelny napastnik nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Eirika Johansena.

Większość spotkania toczyła się na połowie City, chociaż Obywatelom kilka razy udało się zagrozić bramce Bena Amosa, jednak bramkarz United, do spółki z Michaelem Keanem zawsze stawał na wysokości zadania, udanie powstrzymując ataki gospodarzy.

Podopieczni Joyce'a w drugiej połowie mogli kilka razy podwyższyć prowadzenie, lecz Jesse Lingard, Petrucci i Paul Pogba nie potrafili pokonać Johansena, nawet w sytuacji sam na sam. Kiedy wydawało się, iż mecz zakończy się zwycięstwem 0:1, Czerwone Diabły w 93 minucie, za sprawą wprowadzonego 3 minuty wcześniej Luke'a Giverina zdobyły drugą bramkę, pieczętując tym samym triumf w Manchester Senior Cup.

Finał Manchester Senior Cup
Etihad Stadium,

Manchester City 0:2 Manchester United
(Keane 27', Giverin 93')

Skład City:
Johansen; Wabara, Facey (Tse), Rekik, Helan; Huws, Razak, Elabdellaoui, Assulin (Hiwula 60), Suarez; Scapuzzi
Zmiany niewykorzystane: F. Mancini, Halsall, Rusnak

Skład United:
Amos; Vermijl (Giverin 89), Keane, Wootton, Fryers; Brady (Fornasier 82), Tunnicliffe, Pogba, Petrucci (Thorpe 70), Lingard; W.Keane.
Zmiany niewykorzystane: Johnstone.

Zobacz, jak wyglądała poniedziałkowa gala
Giggs sukcesorem Fergusona?

Komentarze (33)

naniLuis: Powiem tak : ten sezon był kiepski ,ale następny będzie o niebo lepszy. Jestem tego pewien.
GGMU ! :)
» 19 maja 2012, 08:47 #31
vip14: Bardzo ładny meczyk w wykonaniu Rezerw. Chociaż Wy chłopaki potraficie pokonać City :P
» 18 maja 2012, 21:09 #30
gelo27: a Mancini se bratanka wcisnął na rezerwe?! hehe
» 18 maja 2012, 20:21 #29
TheChili92: Przynajmniej w lidze rezerw udało się pokonać Sitów. Ale Wierze że w następnym sezonie Man Utd (nie rezerwy) wskoczą na szcyt ligi i zdobędą 20 tytuł mistrza kraju. Powodzenia "Czerwone Diabły"
» 18 maja 2012, 14:30 #28
10wazzar10: w lidze rezerw City nie bierze udziału tak dla Twojej wiadomości...
» 18 maja 2012, 15:50 #27
tomManUnited: Niestety nie mogłem obejrzeć tego meczu, ale i tak gratuluje młodzikom sukcesu, oglądałem ostatnie derby wtedy porażka 4:2, jednak potrafili wygrać i za to im dziękuję. Więcej takich sukcesów:).
» 18 maja 2012, 13:57 #26
eXtremista: Zobaczcie skład City, prawie same "arabskie" nazwiska! :D No i Mancini...
» 18 maja 2012, 12:52 #25
10wazzar10: Syn Manciniego ;)
» 18 maja 2012, 13:02 #24
DevilFan: oglądałem ten mecz i Davide Petrucci już powinien się szykować na 1 skład końcówki meczów ze średniakami dla niego :)
» 18 maja 2012, 10:13 #23
Paxius: Dokładnie, a ta asysta do Willa genialna :)
» 18 maja 2012, 17:09 #22
10wazzar10: Pozwolę sobie wystawić oceny za wczorajsze spotkanie

Ben Amos - nie miał co prawda strasznie dużo pracy, ale co miał wybronić, to wybronił. Bramkarzy to my w rezerwach mamy świetnych, trzeba przyznać - 7

Marnick Vermijl - Suarez, czy Assulin do upilnowania łatwymi przeciwnikami nie są, a na stronie Belga ta dwójka pojawiała się na zmianę. Parę razy zgubił krycie, jednak ogólnie odrobił swoje zadanie - 6

Scott Wootton - był gracz Liverpoolu emanował doświadczeniem, które zdobył na wypożyczeniach w Tranmere, Peterborough, czy też w Nottingham Forest. Pewny w swoich poczynaniach - 7

Michael Keane - prawdziwy lider obrony, przez cały sezon regularnie trzymał wysoki poziom i tak samo było wczoraj na Etihad. W niedalekiej przyszłości pierwszy skład MU - 7.5

Zeki Fryers - Patrice Evra ver. 1.2...strasznie przypomina mi Francuza w swojej grze, parę razy zabrakło go w defensywie ze względu na częste ofensywne wypady. Wczoraj wrzucał w pole karne lepsze piłki, niż Evra w przeciągu całego sezonu - 7.5

Robbie Brady - szczerze powiedziawszy spodziewałem się po nim więcej, zważywszy na jego dobre występy na wypożyczeniu w Hull. Parę razy napsuł krwi defensorom City swoją szybkością i dryblingiem, na plus również uderzenie z rzutu wolnego - 6.5

Ryan Tunnicliffe - Roy Keane ver .1.2...niesamowicie waleczny i pracowity zawodnik, chciałbym wiedzieć, ile Tunner przebiegł kilometrów we wczorajszym spotkaniu, pewnie grubo ponad 14 km :) Powinien co prawda wylecieć za ten faul, jednak sędzia go oszczędził i później nieco przystopował. Widać braki techniczne w jego grze, lecz nadrabia to walecznością. Na pierwszy skład jest raczej za wcześnie, wypożyczenie dobrze by mu zrobiło - 7.5

Davide Petrucci - niesamowite postępy zrobił ten chłopak, pomimo kontuzji. W przeciągu sezonu był mózgiem drużyny Warrena Joyce'a, wczoraj było podobnie. Kilka fantastycznych zagrań, do tego asysta, przyszły sezon albo już w pierwszej drużynie, albo wypożyczenie do PL - 8

Paul Pogba - rekonwalescent wyglądał z początku na zagubionego, często miał problem z panowaniem nad piłką, ale z minuty na minutę rozkręcał się. Imponował przede wszystkim swoją siłą i grą w powietrzu, a także grą w destrukcji, do tego kilka fajnych piłek do przodu i jedna szansa na bramkę. Najbardziej zostało mi w pamięci jednak, jak Suarez machał nogami nad piłką, a Pogba elegancko mu ją wygarnął, do tego powalając go ciałem na ziemię - 7.5

Jesse Lingard - nie pokazał pełni swoich możliwości głównie ze względu na silnych fizycznie obrońców City, którzy nie dali mu poszaleć - 6.5

Will Keane - mieszanka Ruud van Nistelrooya i Wayne'a Rooneya - świetnie potrafi się zastawić, rozegrać, dobrze gra głową i ma w sobie to coś. Brakuje mu chyba tylko trochę masy. Wczoraj gol i asysta, do tego wiele ciekawych zagrań. Roczne wypożyczenie i później widzę go walczącego o pierwszą jedenastkę w seniorach z Welbeckiem i Chichą - 8.5

Michele Fornasier - wzmocnił linię defensywy wchodząc za Brady'ego, zrobił co do niego należało - 7

Tom Thorpe - pojawił się na placu gry w 89. minucie spotkania, jednak zdołał wpisać się na listę strzelców po wspaniałym rajdzie i strzałem nominalnie słabszą nogą - 7.5

Podsumowując sezon, rezerwy spisały się po prostu fenomenalnie. Do składu przyszło paru zawodników z Akademii, m.in. Will Keane, który został najlepszym strzelcem w ekipie Warrena Joyce'a, a mimo skład ten wywalczył wszystkie możliwe trofea jak do tej pory. W lipcu zagrają jeszcze i powalczą o tryumf Milk Cup, a z kolei 8 sierpnia zostanie rozegrany finał Lancashire Senior Cup, gdzie rezerwy zmierzą się Accrington Stanley. Jeszcze raz wielkie brawa dla naszego zaplecza, gdzie grają naprawdę wspaniali chłopcy. Kilku z nich ma z pewnością szansę wywalczenia w niedalekiej przyszłości miejsca w pierwszej drużynie, oby im się powiodło.

PS. Nic tak nie cieszy, jak wygrana w finale z City na Etihad, nawet na szczeblu rezerw ;)

GGMU!
» 18 maja 2012, 09:52 #21
Paxius: Bramkę zdobył Giverin a nie Thorpe jak napisałeś :)
» 18 maja 2012, 10:04 #20
10wazzar10: no właśnie widze, pomyliłem Giverina z Thorpem, a tego drugiego zgubiłem w ocenach jak widać...w każdym razie oceniłem Giverina, a nie Thorpe'a jak to widać :)
» 18 maja 2012, 10:20 #19
Wielbicielka: Nie oglądałam meczu ale po takich dokładnych ocenach potrafię go sobie niemal wyobrazić:) Dzięki.
» 18 maja 2012, 12:29 #18
10wazzar10: proszę bardzo :)
» 18 maja 2012, 13:03 #17
riv8: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.05.2012 00:41

Z dobrej strony pokazał się Vermijl, para obrońców Keane - Wootton niedługo może zacząć pukać do pierwszego składu, Petrucci i Pogba aktywni i wyróżniający się, Will Keane to klasa sama w sobie, przypomina mi trochę van Nistelrooya, ma ten instynkt, umiejętność znalezienia się w polu karnym i technikę - chłopak niech idzie na wypożyczenie, ogra się i podszkoli grę głową a jak wróci to widzę go zaraz obok Rooneya :D
» 18 maja 2012, 00:37 #16
ManUtdFun: Brawo brawo, ale czy redaktor który pisał tego newsa oglądał mecz? Czytam tutaj, że to United przez cały mecz byli stroną przeważającą, ale oglądając mecz (zacząłem w 25 minucie) nie było tego widać. City ciągle na nas siedzieli, ale że ich ataki były słabe, podania niedokładne nie udało im si.ę nic strzelić. My tylko wychodziliśmy z kontrami. Jaka przewaga...? ;]
P.S. Brawo dla chłopaków, kolejny puchar. Szkoda, że starsi nie zrobili 30kwietnia tego co dziś rezerwy. Będą z nich ludzie ;]
» 17 maja 2012, 23:48 #15
8ball: Ci co ogladali mecz wiedza co pisze :D Mamy młodego Berbatov'a(Will Keane) w przodzie. Równającego z ziemią Roy'a Keane'a(Tunnicliffe) no i filar obrony, Vidic(Michael Keane) ;D
» 17 maja 2012, 23:22 #14
sisinho: No i mamy nowego Olego - Giverina ;d 4 minuty i chłopak bramke strzela ^^
» 17 maja 2012, 23:40 #13
Pauleta77: Giverin to obrońca, to, że się znalazł tam gdzie się znalazł nie czyni z niego od razu Ole
» 17 maja 2012, 23:55 #12
TykiMikk: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.05.2012 00:31

No jak tak możesz.
Przecież jest jeszcze Petrucci, który również zagrał dobre zawody :-)
Ogólnie jak te chlopaki się ograją na wypożyczeniach, to aż strach pomyśleć jak wielkimi graczami się staną.
» 18 maja 2012, 00:31 #11
sisinho: @Pauleta

Eh , chodziło mi o sposób strzelenia - szybka zmiana , 3-4 minuty , 1 kontakt i bramka a nie o pozycję.
» 18 maja 2012, 11:41 #10
Klimaa: Fajna grupkę młodych graczy mamy. Póki co kariera idzie w dobrym kierunku ale powoli powinni dostawać szansę gry w seniorskim zespole.
» 17 maja 2012, 23:17 #9
bober89: najlepiej na wypożyczeniu, gdzie mogliby cały sezon grać, a nie tylko od wielkiego dzwonu.
» 17 maja 2012, 23:29 #8
Shoen: Wielkie brawa dla naszych chłopaków! Było widać, że w tym meczu gra przyszłość Manchesteru United!
» 17 maja 2012, 23:11 #7
serducho: Widać, że w rezerwie jest kilku obiecujących zawodników... tylko czy dostaną wystarczająco dużo szans, by się pokazać w pierwszym składzie...
» 17 maja 2012, 23:04 #6
grobla95: Chociaz oni...
» 17 maja 2012, 23:04 #5
Adaskinho9: Ostatni mecz Pogby w naszych barwach zapewne.
» 17 maja 2012, 22:55 #4
10wazzar10: żebyś sie nie zdziwił...
» 17 maja 2012, 22:57 #3
PLDan11: Widać jak świetny mamy drugi skład. City stoi tylko na kasie, a takie spotkania tylko potwierdzają tę regułę.
» 17 maja 2012, 22:55 #2
Luck3r: Brawo ! Chociaż rezerwy zrobiły to co należy robić z rywalami zza miedzy ;)
» 17 maja 2012, 22:51 #1