Tego dnia: Rewanżowy pogrom gości z Rzymu

» 10 kwietnia 2012, 17:24 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Dokładnie pięć lat temu, Manchester United udanie zrewanżował się Romie za porażkę w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów (1:2), pokonując Włochów aż 7:1.
» Michael Carrick z pewnością miło wspomina potyczkę z Romą
Gol zdobyty przez Wayne'a Rooneya na Stadio Olimpico pozwolił podopiecznym sir Alexa Fergusona zachować nadzieje na awans do kolejnej fazy rozgrywek, jednak nikt chyba nie przypuszczał, iż Czerwone Diabły w takim stylu wkroczą do półfinału europejskiego pucharu.

Wynik wtorkowej potyczki otworzył Michael Carrick, wspaniałym strzałem z dystansu, a dwie minuty później znów był na ustach wszystkich, kiedy to asystował przy trafieniu Alana Smitha, które dawało United awans. Minutę później, za sprawą Rooneya było już 3:0, a jeszcze przed przerwą na 4:0 podwyższył Cristiano Ronaldo.

Po wznowieniu gry ponownie na listę strzelców wpisał się Portugalczyk, a dublet chwilę później ustrzelił również Carrick. Honorowe trafienie dla Romy w 69. minucie uzyskał Daniele de Rossi, jednak to do Anglików należało ostatnie słowo, bowiem na dziewięć minut przed końcem potyczki do siatki rywala trafił Patrice Evra, ustalając tym samym wynik dwumeczu na 8:3.

Manchester United 7:1 AS Roma
(Carrick 12', 60', Smith 17', Rooney 19', Ronaldo 44', 49', Evra 81'; De Rossi 69')

Skład United:
Van der Sar; O'Shea (Evra 52'), Brown, Rio, Heinze; Ronaldo, Carrick (Richardson 73'), Fletcher, Giggs (Solskjaer 61'); Rooney, Smith.

Skład Romy: Doni; Panucci, Mexes, Chivu, Cassetti; Pizarro, De Rossi (Faty 86'), Vucinic, Wilhelmsson (Rosi 88'), Mancini (Okaka Chuka 89'); Totti.

Wypożyczenia: 1. bramka Kinga, powrót Bebe
Butland w kręgu zainteresowania United

Komentarze (22)

matlas: chciałoby się oglądać tak grające United co tydzień.
» 11 kwietnia 2012, 10:18 #22
Klimaa: Jedno ze spotkań których się nie zapomni. Grając na takim poziomie z tak silnym rywalem uzyskać taki wynik to właściwie rzecz niemożliwa.
» 10 kwietnia 2012, 23:55 #21
Fabio: Pamiętam jak w tv leciał 1 mecz w Rzymie i United wtopiło 2:1 ,a Ja oglądałem to z kumplami ,jak po Mnie jechali w czasie spotkania i do czasu rewanżu ,to było takie nieznośne.
Ale koniec końców ,po meczu na Old Trafford to Ja chodziłem po dzielnicy " dumny jak paw " ,a kumple byli w szoku dzień po meczu.
To było wspaniałe uczucie widzieć w nich i słyszeć w Ich wypowiedziach zazdrość ,z gry jaką tamtego wieczoru pokazało United.
» 10 kwietnia 2012, 21:31 #17
listek007: Wspaniały wieczór. Nie mogę uwierzyć że to już 5 lat minęło od tamtego meczu. Inaczej się wtedy oglądało futbol, przynajmniej w moim przypadku. Pamiętam, nie mogłem wtedy zasnąć, a w następny piękny wiosenny dzień myślałem tylko o naszych 7 bramkach. Cudowne wspomnienia. Tej naszej obecnej drużyny nie ma co porównywać obecnie do tamtej. Tamci by zlali FC Basel bez wątpliwości. Tylko szkoda że później tak okrutnie nas Milan zjechał w 1/2. Ale tamten sezon to był tylko wstęp do następnego który był jeszcze bardziej magiczny.
» 10 kwietnia 2012, 21:03 #16
4uKrychu: wtedy jeszcze nie oglądalem wszystkich meczów United bo nie miałem takiej możliwości, ale ten konkretnie bardzo dobrze pamiętam
» 10 kwietnia 2012, 20:58 #15
czerwonydevil: Bramki Carricka, to poezja. Coś wspaniałego. Chciałbym, żeby w tym sezonie zaliczył jeszcze takie... Może na ES w derbach... :)
» 10 kwietnia 2012, 20:35 #14
AgEnT: W ostatnim meczu miał okazję jednak piłka trafiła w słupek, a mogła być naprawdę piękna bramka.
» 10 kwietnia 2012, 21:29 #13
NexaTlife: Wspaniały mecz.
» 10 kwietnia 2012, 19:27 #12
przemekk28: Ojj pamiętam, piękny mecz.. i skład.
» 10 kwietnia 2012, 19:08 #11
miko29: 5 lat? jak to zleciało, piękny poranek miałem przed telegazetą jak sprawdzałem wynik :P
» 10 kwietnia 2012, 18:42 #10
Kamixxx: piękny mecz...pamiętam i bede pamietac..:)
» 10 kwietnia 2012, 18:26 #9
96kutno: to były strzały miechaela ;]
» 10 kwietnia 2012, 18:05 #8
czerwonydevil: Jedyne co mi się ciśnie na usta po przeczytaniu Twojego postu to "ja pie**ole..."
» 10 kwietnia 2012, 20:30 #7
SEBEKMU11: Jeden z najlepszych meczów Carricka w MU . Od tego meczu zacząłem być kibicem United !
» 10 kwietnia 2012, 17:40 #6
Koksu: Pamiętam ten mecz,Jezus jakie to były nerwy przed rewanżowym spotkaniem..bałem się ,że nasi spierdzielą, na szczęscie nie spierdzielili, można powiedzieć ,że przejechali się po piłkarzach Romy niczym na kocie ;).Piękny to byl wieczór
» 10 kwietnia 2012, 17:31 #5
Adii07: to jakie Carrick tam bramki sypnął jest nie do opisania ! :))
pamiętam jak byłem na turnieju w ręczną i ojciec do mnie dzwonił wieczorem że Manchester 7 - 1 Roma, myślałem ze w dwumeczu a on że tego wieczora :D padłem :D
» 10 kwietnia 2012, 17:27 #4
Rarian: Jak mogłeś myśleć, że w dwumeczu jak Roma wygrała pierwszy mecz 2-1 :P?
» 10 kwietnia 2012, 18:11 #3
Adii07: szok :D
» 10 kwietnia 2012, 20:33 #2
Fabio: W dwumeczu było 8:3 dla United
» 11 kwietnia 2012, 07:05 #1