1957: Wspaniałe United eliminuje Bilbao

» 8 marca 2012, 15:32 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Poprzednie spotkanie United z dzisiejszym rywalem miało miejsce w 1957 roku, w ramach Pucharu Europy, a podopieczni sir Matta Busby'ego po porażce w pierwszym meczu 3:5 odnieśli zwycięstwo w rewanżu 3:0.
» Podopieczni Busby'ego pokazali niesamowitą klasę
Czerwone Diabły przy 50 tysiącach kibiców na Maine Road, dokonali sprawy niesamowitej, bowiem przed rewanżowym starciem mało osób wierzyło w awans ekipy z Manchesteru.

Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Dennis Viollet, przejmując piłkę po zablokowanym uderzeniu Duncan Edwards i pokonując bramkarza gości. W 70. minucie spotkania Tommy Taylor wykorzystał dokładne dogranie z rzutu wolnego Eddiego Colmana, umieszczając futbolówkę obok bezradnego Carmelo Cedruna, dzięki czemu dodatkowy mecz w Paryżu był bardzo realny.

Jednak United nie zamierzało na tym poprzestać. Gdy do końca pojedynku pozostało sześć minut, niestrudzony Tommy wyłożył piłkę Johnny'emu Berry'emu, a ten ustalił wynik dwumeczu na 6:5.

The Daily Express opisał ten mecz jako 'największe zwycięstwo w historii futbolu', a podopieczni Matta Busby'ego dokładnie na rok przed katastrofą w Monachium pokazali niesamowitą klasę.