Akademia United w półfinale FA Youth Cup!

» 29 lutego 2012, 22:10 - Autor: Biafra - źródło: DevilPage.pl
» Akademia Manchesteru United pokonała po emocjonującym meczu Charlton Athletic 3:2 i awansowała do półfinału młodzieżowego Pucharu Anglii, gdzie młode Diabły czeka potyczka z londyńską Chelsea.
Pojedynek na Old Trafford był wspaniałą reklamą młodzieżowego futbolu, a trafienia Jacka Barmby'ego, który zdobywa bramkę w każdej rundzie rozgrywek oraz Gyliano van Velzena i Jamesa Wilsona zapewniły ogromny sukces podopiecznym Paula McGuinnesa.

W związku z poważną kontuzją Harry'ego Gerarda sędzia zdecydował się przedłużyć spotkanie o dodatkowe dziesięć minut, które bardzo dobrze wykorzystali gospodarze, a dokładniej mówiąc wprowadzony w drugiej połowie Wilson, bowiem to właśnie on w 97 minucie wpakował piłkę do siatki rywala, przesądzając o awansie Czerwonych Diabłów do kolejnej rundy.

Teraz na podopiecznych McGuinnessa czeka arcytrudny dwumecz z Chelsea, która stoi na drodze United do obrony prestiżowego trofeum.

Manchester United 3:2 Charlton Athletic
(Barmby 42', van Velzen 76', Wilson 90+7'; Sho-Silva 45', 77')