2003: Fani Kogutów chcą wygranej United

» 29 lutego 2012, 19:46 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Kolejnym pojedynkiem, który przypominamy przed niedzielną potyczką z Tottenhamem Hotspur jest ten kończące jeden z najbardziej emocjonujących miesięcy w najnowszej historii United.
» Paul wyprowadził United na prowadzenie w ważnym meczu
Po jedenastu bramkach, które kibice ujrzeli w dwumeczu Ligi Mistrzów z Realem Madryt, trzynastu straconych golach w starciach z Liverpoolem, Newcastle oraz Blackburn i doprowadzeniu od wyniku 0:2 do remisu 2:2 w spotkaniu z głównym rywalem do tytułu - Arsenalem, kwiecień 2003 roku podopieczni sir Alexa Fergusona zakończyli podróżą na White Hart Lane.

- Pozwólcie im wygrać - flaga na stadionie Kogutów wyraźnie sugerowała, iż kibice Tottenhamu będę w stanie nawet pogodzić się z porażką, byleby tylko mistrzostwo kraju nie trafiło do znienawidzonych Kanonierów. Jednak zupełnie odmiennego zdania był bramkarz gospodarzy Kasey Keller, który przez ponad godzinę popisywał się fenomenalnymi interwencjami, sprawiając, iż tytuł wymykał się Czerwonym Diabłom z rąk.

Kiedy wreszcie przyszła upragniona bramka, nikogo nie zaskoczyło, że jej autorem jest Paul Scholes. W kwietniu 2003 roku, każda akcja w lidze zakończona golem była dziełem Anglika albo Ryana Giggsa, lub też obu piłkarzy w połączeniu z Ruudem van Nistelrooyem, który przypieczętował zwycięstwo w meczu z Tottenhamem trafieniem w 90 minucie.