Porażka rezerw z Manchesterem City w MSC

» 9 lutego 2012, 17:50 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Awans rezerw United do finału Manchester Senior Cup został odłożony w czasie, bowiem podopieczni Warrena Joyce'a przegrali z Manchesterem City 2:4.
» Polski bramkarz rozegrał dobre zawody, ale nie uchronił swojej drużyny od porażki
Czerwone Diabły podczas meczu w Carrington ze swoim lokalnym rywalem dwa razy obejmowały prowadzenie, bowiem najpierw do siatki gości po 15 minutach gry trafił Jesse Lingard, a na początku drugiej połowy gola zdobył Larnell Cole, jednak ostatecznie to Obywatele cieszyli się z trzech punktów.

Pierwsza bramka dla United, a zarazem jedyna w początkowych 45 minutach padła po błędzie gości, gdyż po dośrodkowaniu Willa Keane'a bramkarz City Eirik Johansen zderzył się z jednym z obrońców, a piłka trafiła pod nogi Lingarda, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w pustej bramce.

Kilka minut po przerwie Obywatele doprowadzili do wyrównania. W polu karnym piłkę ręką zagrał Michael Keane, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Wykonawcą stałego fragmentu gry został Harry Bunn, lecz jego strzał odbił Tomasz Kuszczak. Niestety napastnik gości pospieszył z dobitką i pokonał polskiego bramkarza.

United znów wyszło na prowadzenie w 59 minucie, kiedy ładną akcją zespołową popisali się Will Keane, Joshua King i Cole, a ten ostatni pokonał ostatecznie bramkarza gości.

Dwie bramki zdobyte przez City w odstępie trzech minut podcięły jednak skrzydła United. Najpierw Kuszczaka pokonał Guy Assulin, a chwilę później na prowadzenie gości wyprowadził Omar Elabdellaoui. Kropkę nad 'i' w doliczonym czasie gry postawił Jordi Hiwala.

Dzięki tej wygranej Obywatele przeskoczyli Czerwone Diabły w tabeli MSC (taka sama ilość punktów, lecz lepszy bilans bramek) i sytuacja United nieco się skomplikowała. Teraz bowiem awans do finału nie jest już w ich rękach, a zależy do piłkarzy Boltonu, którzy jeśli w ostatnim meczu grupowym pokonają City różnicą trzech bramek to zajmą ostatecznie drugie miejsce, kosztem podopiecznych Joyce'a.