Tego dnia: Zima na Boundary Park

» 29 grudnia 2011, 16:05 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
W ostatnim z zimowych spotkań roku 1993, kibice zgromadzeni na stadionie Oldham Athletic obejrzeli prawdziwy spektakl, którego głównymi gwiazdami byli Ryan Giggs oraz Andriej Kanczelskis.
» Ryan już w 93' zachwycał kibiców swoją grą
Dokładnie 18 lat temu, 29 grudnia 1993 roku, podopieczni sir Alexa Fergusona wiedząc, iż od losów tego meczu zależy, czy dalej pozostaną w wyścigu o mistrzostwo kraju dawali z siebie wszystko, co najlepsze i pomimo, że gospodarze dwukrotnie doprowadzali do remisu Czerwone Diabły wywiozły z trudnego terenu komplet punktów.

Wynik spotkania już w czwartej minucie otworzył Andriej Kanczelskis, którego występ w tym meczu stał pod wielki znakiem zapytania z powodu choroby. Niestety po kilkunastu minutach był już remis, bowiem Graeme Sharp pokonał Petera Schmeichela. Chwilę później w polu karnym rywala faulowany był Kanczelskis, a jedenastkę na bramkę zamienił Eric Cantona. Kibice jeszcze nie zdążyli ochłonąć po tych wydarzeniach, kiedy wspaniałym strzałem z rzutu wolnego do remisu doprowadził Rick Holden.

Na kolejne prowadzenie jeszcze przed przerwą wyprowadził United Steve Bruce, a drugie 45 minut spotkania to prawdziwy popis Ryana Giggsa, który pod nieobecność Marka Hugesa wystąpił w tym meczu jako środkowy napastnik. Walijczyk dwukrotnie pokonał bramkarza gości, a pojedynek ostatecznie zakończył się wygraną gości 5:2.

Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Fergusona wrócili do gry, a na koniec sezonu mogli cieszyć się ze zdobycia mistrzostwa kraju.