Akademia United pokonuje WBA

» 20 listopada 2011, 10:17 - Autor: gosc - źródło: ManUtd.com
Akademia Manchesteru United odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu, tym razem pokonując West Bromwich Albion 2:1. Dużą skutecznością popisał się Mats Daehli, który zdobył obydwie bramki dla drużyny Czerwonych Diabłów.
» Akademia United odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu
Daehli już w 12. minucie otworzył wynik spotkania po szybkim podaniu z rzutu wolnego od Jacka Barmby'ego. Drużyna gości nie musiała jednak długo czekać na pierwsze trafienie. Najpierw sędzia odgwizdał spalony, ale przy rzucie karnym wykonywanym przez Jonesa nie było już żadnych wątpliwości.

Przyjezdni jeszcze przed przerwą starali się wyjść na prowadzenie i nie wiele brakowało, a ich plan wszedłby w życie. Po raz kolejny jednak zawodnik West Bromwich znalazł się na pozycji spalonej. Także ekipa Czerwonych Diabłów była bliska zdobycia bramki, ale strzał Adnana Januzaja po podaniu Gyliano van Velzena minimalnie minął bramkę.

Gospodarze w drugiej połowie nieco uspokoili grę i to oni kontrolowali przebieg spotkania. W 65. minucie Tyler Blackett dośrodkował piłkę na długi słupek, tam czekał już Daehli, który popisowym strzałem z woleja po raz drugi pokonał bramkarza WBA.

W 81. minucie czerwoną kartką ukarany został jeszcze Jamie Edge i wydawało się, że Akademia United ze spokojem doprowadzi korzystny wynik do końca. Jednak błąd popełnił golkiper United wypuszczając piłkę z rąk, ale ta na szczęście odbiła się od słupka.

United: Jacob; Weir, Ekangemene, Blackett, McCullough., Rudge, Daehli, Hendrie, Van Velzen, Januzaj, Barmby