Diabły w reprezentacjach: Niezawodny Chicharito!

» 12 listopada 2011, 13:47 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Meksyk dzięki wybornej postawie i bramce Javiera Hernandeza wygrał towarzyskie spotkanie z Serbią (2:0), a na listę strzelców wpisał się również inny napastnik Manchesteru United - Mame Biram Diouf w spotkaniu Senegalu z Gwineą (4:1).
» Meksyk dzięki wybornej postawie i bramce Javiera Hernandeza wygrał mecz z Serbią (2:0), a na listę strzelców wpisał się również Mame Biram Diouf w spotkaniu Senegalu z Gwineą (4:1).
Pierwsza bramka dla El Tri została zdobyta już w pierwszych minutach pojedynku, kiedy to znakomitym dośrodkowaniem popisał się Carlos Salcido, a aktywna postawa Chicharito w polu karnym rywala sprawiła, iż kompletnie pogubił się duet środkowych obrońców Serbii - Branislav Ivanović i Aleksander Kolarov, przez co futbolówka znalazła się w siatce. Bramka została zapisana na konto Salcido, jednak na powtórkach można dostrzec, iż gracz United delikatnie strącił piłkę głową.

Pod koniec spotkania z boiska za faul w polu karnym na Hernandezie wyleciał Kolarov, a sam poszkodowany, pewnym strzałem zamienił jedenastkę na bramkę.

W barażach do EURO 2012 ogromny krok do awansu do finałowego turnieju zrobiła reprezentacja Irlandii, która pokonała Estonię aż 4:0, jednak dla Darrona Gibsona zabrakło miejsca nawet na ławce rezerwowych. Dobrą wiadomością jest natomiast fakt, iż jeśli podopieczni Giovanniego Trapattoniego znajdą się na turnieju rozgrywanym w Polsce i Ukrainie to według zapowiedzi trenera Gibson ma stanowić ważną część jego zespołu. W składzie na EURO 2012 ma znaleźć się również młody Robbie Brady.

Nani zaliczył wprawdzie swój 50. występ dla Portugalii, jednak w meczu barażowym z Bośnią i Hercegowiną nie pokazał nic specjalnego, a jego drużyna zremisowała bezbramkowo, dzięki czemu podczas wtorkowego rewanżu można spodziewać się dużej dawki emocji.

W eliminacjach do mistrzostw świata ekipa Ekwadoru uległa Paragwajowi 1:2, lecz Antonio Valencia za swój występ zebrał bardzo dobre noty, walnie przyczyniając się do zdobycia honorowej bramki w ostatniej minucie spotkania.

Jeśli chodzi o mecze towarzyskie to Darren Fletcher spędził 63 minuty na boisku w wygranym przez Szkocję pojedynku z Cyprem, a Anders Lindegaard z ławki obejrzał zwycięstwo swoich kolegów z reprezentacji Danii nad Szwecją (2:0).

Mame Biram Diouf ustalił wynik spotkania w starciu Senegalu z Gwineą (4:1), a Fabio da Silva spędził na boisku 45 minut w wygranym pojedynku Brazylii z Gabonem.