EURO 2012: Wieczór rozczarowań Czerwonych Diabłów

» 12 października 2011, 10:17 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl, ManUtd.com
Pięciu piłkarzy Manchesteru United wzięło udział we wtorkowych meczach eliminacji EURO 2012. Powody do radości miał tylko Patrice Evra, który wraz z reprezentacją Francji wywalczył awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.
» Pięciu piłkarzy Manchesteru United wzięło udział we wtorkowych meczach eliminacji EURO 2012. Powody do radości miał tylko Patrice Evra, który wraz z reprezentacją Francji wywalczył awans na przyszłoroczną imprezę.
Sukces Trójkolorowych rodził się w bólach. Drużyna Laurenta Blanca długo przegrywała z Bośnią i Hercegowiną po golu Edina Dżeko. Upragniony punkt gospodarzom dało dopiero trafienie Samira Nasriego z 78. minuty. Piłkarz Manchesteru City do siatki trafił z rzutu karnego.

Wyjazdu do Mariboru miło wspominał nie będzie Nemanja Vidić. Serbowie przegrali ze Słowenią 0:1, a kapitan Manchesteru United w 64. minucie nie wykorzystał rzutu karnego. Z takiego wyniku najbardziej zadowoleni byli... Estończycy, którzy o awans na EURO 2012 będą walczyć w barażach.

Niezłe spotkanie w reprezentacji Portugalii rozegrał Nani. Skrzydłowy Czerwonych Diabłów nie zapobiegł jednak porażce 1:2 swojej drużyny z Danią. Piłkarze z półwyspu Iberyjskiego o EURO 2012 będą musieli więc walczyć w barażach.

Na mistrzostwa Europy nie pojedzie Darren Fletcher, bo we wtorek Szkocja przegrała z Hiszpanią 1:3. Pomocnik Czerwonych Diabłów na boisku przebywał 85 minut, raz był bliski wpisania się na listę strzelców, a 70. minucie został upomniany żółtą kartką.

Porażki doznała też Irlandia Północna z Oliverem Norwoodem w składzie. Irlandczycy przegrali w Pescarze 0:3 z Włochami, a młody piłkarz Manchesteru United zagrał 73 minuty.

W meczach towarzyskich wystąpili natomiast Javier Hernandez i Antonio Valencia. Chicharito rozegrał całe spotkanie, ale nie zdołał wpisać się na listę strzelców w przegranym 1:2 spotkaniu z Brazylią.

Ze zwycięstwa cieszył się natomiast Valencia, którego Ekwador pokonał Stany Zjednoczone 1:0. Skrzydłowy United w 63. minucie został zmieniony przez Cristiana Suareza.