Udany początek pobytu rezerw w Walii

» 8 sierpnia 2011, 23:34 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Rezerwy Manchesteru United od zwycięstwa 2:0 nad ekipą Llanelli rozpoczęły swój przedsezonowy pobyt w Walii.
» Paul po raz kolejny pokazał się z dobrej strony
Pomimo towarzyskiej rangi spotkania, Czerwone Diabły ruszyły do ataków od pierwszego gwizdka, co przyniosło oczekiwane efekty już po jedenastu minutach gry. Uderzenie z bliskiej odległości Willa Keane'a zostało wprawdzie zablokowane, jednak futbolówka szczęśliwie trafiła pod nogi Souleymane Mamama. Przebywający na testach w United zawodnik nie miał problemów z ulokowaniem piłki w siatce, dzięki czemu goście wyszli na prowadzenie.

Podopieczni Warrena Joyce'a w swoim stylu zdominowali rywali, przeważając przez całą pierwszą połowę meczu. Kilka razy gospodarzy ratowała poprzeczka, jak to miało miejsce na przykład po uderzeniu Jesse'ego Lingarda.

Niestety wynik w pierwszych 45 minutach nie uległ już zmianie i goście schodzili na przerwę z jednobramkową zaliczką.

Sporo ożywienie w szeregi United wprowadził Ravel Morrison, który pojawił się na murawie w 58 minucie, zastępując Mamamę. Czerwone Diabły swoją przewagę udokumentowały jednak dopiero na siedem minut przed końcem spotkania. W polu karnym faulowany był Paul Pogba, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł sam poszkodowany, lecz jego strzał został obroniony przez Craiga Richardsa. Na szczęście Pogba szybko naprawił swój błąd dobijając piłkę, ustalając tym samym wynik na 2:0.

Kolejny mecz United rozegra w środę wieczorem, a ich przeciwnikiem będzie drużyna Bangor City.

Llanelli 0:2 Manchester United