Kolejne wysokie zwycięstwo młodzieży United

» 27 lipca 2011, 00:10 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Piłkarze Manchesteru United U-18 rozgromili 7:0 drużynę Co Tyrone w swoim drugim spotkaniu tegorocznej edycji Milk Cup, który rozgrywany jest w Irlandii Północnej.
» United i tym razem nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń
Siedem bramek zaaplikowanych Irlandczykom jest autorstwem aż sześciu podopiecznych Paula McGuinnessa. Drogę do bramki rywala znaleźli James Wilson, Gyliano van Velzen, Jack Barmby, Kenji Gorre, Jack Rudge oraz dwukrotnie Joe Rothwel.

Jonny Sutherland praktycznie przez cały mecz był bezrobotny, bowiem gospodarze nie oddali na bramkę United ani jednego strzału. Był to efekt dominacji Czerwonych Diabłów na boisku, której jednak nie potrafili w pierwszej połowie udokumentować golami. Jedyne trafienie w pierwszych 35 minutach zaliczył Wilson, wykorzystując podanie Charniego Ekangamene.

Całkowite panowanie młodzieży z Anglii przyniosło oczekiwany efekt w drugiej połowie spotkania, w której to gra toczyła się już dosłownie do jednej bramki. Bramkarz Irlandczyków musiał wyjmować piłkę z siatki aż sześciokrotnie, ostatnim razem czyniąc to już w doliczonym czasie gry.

Kolejnym grupowym przeciwnikiem United będzie Hartlepool. Pojedynek zaplanowany jest na środowy wieczór.

Co Tyrone 0:7 Manchester United
(Wilson 7', van Velzen 41', Rothwell 48', 66', Barmby 62', Gorre 70', Rudge 71')