Młodzież United wygrywa w Milk Cup

» 26 lipca 2011, 06:26 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Od zwycięstwa 4:0 nad FC Zamora rozpoczęli młodzi piłkarze Manchesteru United zmagania w Milk Cup, który odbywa się w Irlandii Północnej.
» Już we wtorek kolejny mecz United U-18 w Milk Cup
Podopieczni Paula McGuinnessa okazali się zbyt silni dla Wenezuelczyków, którzy zaledwie kilka razy zagrozili bramce Joe Colla. Najwięcej oklasków od publiczności zgromadzonej na stadionie zebrał młody pomocnik United, Mats Daehli, który raz za razem popisywał się niesamowitymi podaniami.

Czerwone Diabły objęły prowadzenie już po siedmiu minutach od rozpoczęcia spotkania, za sprawą trafienia Gyliano van Velzena. Sześć minut po przerwie (mecze są rozgrywane w systemie 2x35 minut) Jack Barmby podwyższył prowadzenie, a chwilę później z boiska usunięty został jeden z graczy FC Zamory.

Osłabieni Wenezuelczycy nie byli w stanie obronić się przed atakami United, czego efektem były dwie bramki zdobyte w odstępie trzech minut. Najpierw do siatki rywali trafił James Wilson, a na siedem minut przed końcem spotkania ładną akcję van Velzena wykończył Kenji Gorre, ustalając tym samym wynik spotkania na 4:0.

Kolejny mecz młodzi zawodnicy United zagrają we wtorek wieczorem, a ich przeciwnikiem będzie Co Tyrone.

FC Zamora 0:4 Manchester United
(Van Velzen 7', Barmby 41', Wilson 61', Gorre 63')