Wysoka wygrana rezerw w Szkocji

» 24 lipca 2011, 19:17 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Rezerwy Manchesteru United udanie rozpoczęły swoje tournee po Szkocji, wygrywając 7:1 z drużyną Spartans na Ainslie Park.
» Polak zagrał 45 minut w meczu ze Spartans
Czerwone Diabły za sprawą Johna Cofiego bardzo szybko wyszły na prowadzenie, jednak gospodarze jeszcze przed przerwą zdołali zremisować. W 42 minucie Davide Petrucci sfaulował w polu karnym Jacka Beesleya, a jedenastkę na bramkę zamienił Alex King pokonując Tomasza Kuszczaka.

Dokonane w przerwie spotkania przez Warrena Joyce'a zmiany wyraźnie ożywiły United, które w 50 minucie objęło prowadzenie. Wtedy na strzał z ponad 25 metrów zdecydował się Jesse Lingard, a piłka po chwili zatrzepotała w prawym górnym rogu bramki strzeżonej przez Chrisa Flockharta. Nie minęło kilka minut, a kibice gości świętowali kolejnego gola. W polu karnym Spartans faulowany był Oliver Norwood, a stały fragment gry na bramkę pewnym strzałem zamienił Lingard.

Minutę później 18-letni pomocnik United skompletował swojego hattricka wykańczając wspaniałym lobem akcję Norwooda.Jesse na zdobycie trzech bramek potrzebował zaledwie dziewięciu minut.

W 64 minucie został podyktowany trzeci w meczu rzut karny, a jego pewnym wykonawcą został Larnell Cole. Na sześć minut przed końcem bramkę po strzale z ostrego kąta zdobył Michael Keane, a wynik spotkania w 90-minucie ustalił Cole.

Przebywający na testach w drużynie United Max Lonsdale rozegrał 56 minut na środku pomocy, a pełniący rolę kapitana Darron Gibson wystąpił jako środkowy obrońca. Irlandczyk został zmieniony w przerwie spotkania.

Spartans 1 - 7 Manchester United
(King 42' k.; Cofie 6', Lingard 50', 58' k, 59', Cole 64' k., 90', M.Keane 87')