United U-18 gromi lokalnego rywala

» 19 lutego 2011, 16:11 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Młode Czerwone Diabły zakończyły fatalną passę trzech porażek z rzędu w lidze gromiąc na własnym boisku drużynę Manchesteru City 6:1.
» Młodzi piłkarze United wreszcie przerwali fatalną passę
Hattricka w mini-derbach ustrzelił pomocnik Larnell Cole, a po jednym trafieniu dołożyli Sean McGinty, Jesse Lingard oraz Tom Lawrence.

Paul McGuinnes przeprowadził cztery zmiany w porównaniu do składu, który kilka dni temu rozprawił się w młodzieżowym Pucharze Anglii z ekipą Newcastle 1:0. Jednak oprócz zmian personalnych szkoleniowiec United U-18 zdecydował się także na zmiany pozycji niektórych piłkarzy. W środku pola zagrali Cole oraz Charni Ekangamene, którzy zastąpili na tych pozycjach Paula Pogbę i Ryana Tunnicliffe'a powołanych do pierwszego składu Czerwonych Diabłów na pucharową potyczkę z Crawley. Lewy obrońca Tyler Blackett został ustawiony jako lewy skrzydłowy, a wobec braku wciąż kontuzjowanego Willa Keane'a oraz Johna Cofiego nominalny boczny pomocnik Lingard znalazł się tuż za plecami osamotnionego napastnika - Gyliano van Velzena.

Piłkarze United U-18 dominowali przez całe spotkanie, raz za razem wypracowując sobie sytuacje podbramkowe, które tym razem potrafili jednak skutecznie wykorzystać. Na przerwę schodzili prowadząc 3:0, by po przerwie dołożyć kolejne trzy bramki. Drużynę City stać było jedynie na kontaktowe trafienie, które jednak miało miejsce w 86 minucie czyli przy stanie 5:0 dla gospodarzy.

Tak wysoka wygrana jest idealnym antidotum na porażkę 1:5 w zeszłym tygodniu z drużyną Crewe.

Manchester United 6:1 Manchester City