Macheda strzela dla Sampdorii!

» 19 stycznia 2011, 21:34 - Autor: Biafra - źródło: goal.com, własne
Przebywający na wypożyczeniu w Sampdorii Federico Macheda zdobył swoją pierwszą bramkę dla włoskiego klubu w meczu Pucharu Włoch przeciwko Udinese.
» Włoch zdobył swoją pierwszą bramkę dla włoskiego klubu
Młody napastnik United wyprowadził swój nowy klub na prowadzenie już w pierwszej połowie spotkania, lecz Udinese za sprawą Mauricio Isli doprowadziło do wyrównania i tym samym do dogrywki w 90 minucie.

W kolejnych 30 minutach meczu ponownie padł remis 1:1, jednak tym razem to gospodarze musieli gonić wynik, bowiem tuż po rozpoczęciu dogrywki German Denis zdobył bramkę dającą prowadzenie drużynie gości. Sampdoria odpowiedziała dopiero w 109 minucie dzięki bramce Giampaolo Pazziniego.

Jako, że w dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, aby wyłonić ćwierćfinalistę Pucharu Włoch potrzebne były rzuty karne, w których lepsi okazali się gospodarze wygrywając 5:4.

Wypożyczony z Czerwonych Diabłów do końca sezonu Macheda został zmieniony w 73 minucie.

Sampdoria - Udinese 2:2 (k. 5:4)
(Macheda 32', Pazzini 109'; Isla 90', Denis 91')