Rooney pragnie zagrać z Liverpoolem

» 7 stycznia 2011, 11:55 - Autor: Xeryas - źródło: Manchester Evening News
Wayne Rooney jest zdesperowany, aby wrócić do składu United, na niedzielny szlagier z Liverpoolem w Pucharze Anglii.
» Możliwe, iż Rooney wystąpi w derbowym spotkaniu z Liverpoolem
Angielski napastnik opuścił, wygrane przez Czerwone Diabły 2:1 spotkanie przeciwko Stoke City, z powodu kontuzji kostki.

Jednak jego nieobecność, była bardziej środkiem zapobiegawczym, żeby nie ryzykować poważniejszego urazu.

Rooney grał praktycznie przez cały okres świąteczny, a spotkanie na Old Trafford z drużyną Tony’ego Pulisa, było idealną okazją na odpoczynek reprezentanta Anglii. Sam piłkarz ma nadzieje, iż wystąpi w niedzielnym spotkaniu z odwiecznym rywalem.

Snajper Manchesteru United nie może doczekać się, powrotu na boisko, po tym jak zdobył swojego pierwszego gola z otwartej gry, od marca ubiegłego roku, w pojedynku z The Baggies.

Jeśli istnieją jednak, jakieś wątpliwości co do stanu zdrowia Rooneya, to Ferguson nie zamierza nawet rozważać, jego przyspieszonego powrotu, chociaż ma świadomość, jak ważną postacią w zespole jest Anglik, którego opisał po meczu na The Hawthorns, jako piłkarza światowej klasy.

– On nie jest daleko. Spotkanie ze Stoke pozwoliło nam, dać możliwość odpoczynku Rooney’owi, biorąc pod uwagę uraz jego kostki – powiedział Mike Phelan.

– Wrócił pod koniec spotkania z West Bromem, lekko kulejąc, dlatego nie chcieliśmy, podejmować zbędnego ryzyka – zakończył asystent sir Alexa Fergusona.