Czerwone Diabły w reprezentacjach

» 18 listopada 2010, 16:57 - Autor: matheo - źródło: manutd.com
Wielu piłkarzy Manchesteru United pracowicie spędziło ostatnie dni. Nie wszyscy piłkarze „Czerwonych Diabłów” mieli jednak powody do zadowolenia grając w swoich reprezentacjach.
» Federico Macheda zdobył dwie bramki dla włoskiej reprezentacji U-21
Z uśmiechem na twarzy do Manchesteru wrócą na pewno Nani i Federico Macheda. Portugalczyk zagrał 88 minut w wygranym 4:0 meczu z Hiszpanami, a Kiko zdobył dwie bramki dla reprezentacji Włoch U-21 w zwycięskim spotkaniu z Turcją (2:1).

Szansy debiutu w seniorskiej reprezentacji Anglii nie dostał Chris Smalling. W pierwszej połowie meczu z Francuzami (1:2) po boisku biegał Rio Ferdinand. Kapitan „Synów Albionu” na drugą część już nie wybiegł, bo uskarżał się na kontuzję ścięgna. Anglik na Twitterze zapewnił jednak, że zmiana była podyktowana względami ostrożności.

Porażki doznała również Irlandia, w składzie której zagrał John O’Shea. Irlandczycy przegrali 1:2 z Norwegią. Remisem zakończyło się spotkanie Irlandii Północnej z Marokiem. 90 minut na swoim koncie zapisał Jonny Evans.

Nieco ponad godzinę zagrał Nemanja Vidić w wygranym 1:0 meczu Serbów z Bułgarią. W podobnym wymiarze czasowym wystąpił również Darren Fletcher, a Szkoci wygrali z Wyspami Owczymi 3:0.

Gabriel Obertan i jego Francja U-21 przegrała z Rosją 0:1. Pomocnik Manchesteru United na boisku przebywał do 45 minuty. Z ławki rezerwowych nie podniósł się natomiast Magnus Eikrem, którego Norwegia U-21 przegrała z Serbią 2:3.

W meczu U-18 pomiędzy Anglią a Polską zagrali Ravel Morrison (81 minut) i Tom Thorpe (90 minut). Obaj mogli cieszyć się z okazałego zwycięstwa 3:0.