Diabły na wypożyczeniach

» 16 listopada 2010, 13:58 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Krótkoterminowe wypożyczenia młodych piłkarzy United dobiegły końca, jednak wciąż poza klubem pozostaje ośmiu zawodników. Przyjrzyjmy się ich ostatnim poczynaniom...
» Młody zawodnik Sunderlandu znacznie się przyczynił do zwycięstwa nad Chelsea
Danny Welbeck odegrał znaczącą rolę na Stamford Bridge, pomagając Sunderlandowi odnieść zwycięstwo nad Chelsea. Czarne Koty wygrały 3:0, a młody napastnik raz za razem szał spustoszenie w szeregach obronnych londyńczyków, którzy byli osłabieni brakiem Johna Terry'ego oraz Alexa. Gole Neduma Onuoha oraz Asamoah Gyana sprawiły, iż podopieczni Steve'a Bruce'a wyszli na dwubramkowe prowadzenie, a dzieła zniszczenia dopełnił właśnie Welbeck wykorzystując błąd Ashleya Cole'a ustalając wynik spotkania na 3:0.

Kolejny z zawodników United, James Chester zdobył swoją pierwszą bramkę podczas wypożyczenia do Carlisle United. Chester trafił w spotkaniu League One z Southampton, które po dramatycznym przebiegu zakończyło się zwycięstwem Carlisle 3:2. 21-letni zawodnik wystawiony na lewym skrzydle do siatki rywali trafił w 59 minucie wyprowadzając swoją drużynę na dwubramkowe prowadzenie. Wprawdzie dziesięć minut później Dean Hammond strzałem z 30 metrów wlał nadzieję w serca kibiców Świętych, jednak Carlisle zdołało utrzymać prowadzenie do końca spotkania. W spotkaniu nie wystąpił Corry Evans, którzy zmaga się z kontuzją uda.

Tom Cleverley zaliczył swój trzeci występ dla ekipy Wigan Athletic pomagając odnieść jej zwycięstwo 1:0 w ciężkim pojedynku z West Brom na DW Stadium. Reprezentant Anglii do lat 21 wystąpił w tym spotkaniu na prawym skrzydle, lecz stale zamieniał się pozycjami z Charlesem N’Zogbia, który zaliczył asystę przy jedynym trafieniu w tym meczu.

Matty James nie uchronił swojej drużyny Preston North End przed porażką 0:2 w meczu Championship z ekipą Hull City. Młody zawodnik United został zmieniony przez Keitha Treacy'a w 63 minucie spotkania. Porażka tym meczu sprawiła, iż North End zajmuje 23 miejsce w tabeli z brakiem wygranej od pięciu spotkań. Joshua King nie wystąpił wskutek kontuzji.

Nicky Ajose rozegrał 68 minut dla Bury w spotkaniu, które zakończyło się niespodziewanym pokonaniem 1:0 lokalnego rywala Stockport County. Ajose był bliski zdobycia bramki, jednak jego uderzenie zostało w imponujący sposób obronione przez Matta Glennona.

Mame Biram Diouf (Blackburn) oraz Danny Drinkwater (Cardiff) spędzili całe spotkania na ławkach rezerwowych.