El. ME 2012: Rooney trafia dla Anglików

» 7 września 2010, 23:52 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl, Sports.pl
Anglicy pokonali na wyjeździe Szwajcarów 3:1 (1:0) w meczu 2. kolejki eliminacji do Euro 2012 w ramach grupy G. Pierwszą od roku bramkę dla "Synów Albionu" zdobył Wayne Rooney.
» Anglicy pokonali w Bazylei Szwajcarów 3:1
Napastnik Manchesteru United przed meczem w Bazylei skupił na sobie uwagę wszystkich mediów ze względów pozasportowych. We wtorek Rooney potrzebował zaledwie dziesięciu minut, aby udowodnić, że Fabio Capello postąpił słusznie wystawiając go do gry od początku spotkania. Anglik wykończył bardzo dobre dogranie Glena Johnsona z prawego skrzydła.

W pierwszej połowie wyspiarze spokojnie kontrolowali przebieg gry, a jedynym zmartwieniem Capello była kontuzja, której nabawił się Theo Walcott. Piłkarza Arsenalu musiał zmienić Adam Johnson.

Ostatecznie zmiana wyszła gościom na dobre, bo to właśnie Johnson po przerwie podwyższył wynik spotkania. Zawodnik Manchesteru City dostał dobre podanie od Stevena Gerrarda, minął szwajcarskiego bramkarza i wpakował piłkę do pustej siatki.

Odpowiedź Helwetów była błyskawiczna. W 71. minucie bramkę kontaktową zdobył Xherdan Shaqiri, który popisał się fantastycznym uderzeniem z ponad 20 metrów. Broniący bramki Anglików Joe Hart był absolutnie bez szans.

Angielscy kibice nerwowo spoglądali na tablicę wyników do 89. minuty, kiedy to losy spotkania przesądził Darren Bent.

Anglicy z kompletem punktów pewnie przewodzą w tabeli grupy G. Na drugim miejscu, także z sześcioma punktami na koncie, są Czarnogórcy, którzy pokonali na wyjeździe Bułgarię 1:0.

Szwajcaria - Anglia 1:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Wayne Rooney (10), 0:2 Adam Johnson (69), 1:2 Xherdan Shaqiri (71), Darren Bent (89)