Eliminacje ME: Anglia gromi Bułgarię

» 3 września 2010, 23:45 - Autor: matheo - źródło: własne
Anglicy w wielkim stylu rozpoczęli eliminacje do Euro 2012. "Synowie Albionu" na początek swoich zmagań w grupie G rozbili na Wembley Bułgarię 4:0 (1:0).
» Trzy asysty zaliczył Rooney w meczu z Bułgarami
„God Save the Queen" dumnie niosło się po trybunach londyńskiego stadionu pod koniec spotkania z Bułgarami. Anglicy po rozczarowujących mistrzostwach świata dali swoim kibicom powody do radości.

Niekwestionowanym bohaterem piątkowego meczu był Jermaine Defoe, który ustrzelił hat-tricka. Napastnik Tottenhamu uczynił to z wydatną pomocą Wayne'a Rooneya. Piłkarz Manchesteru United brał udział przy wszystkich trafieniach dla Anglików.

Ostre strzelanie „Synowie Albionu" zaczęli już w 3. minucie. Wayne Rooney doskonale znalazł Ashleya Cole'a, ten po chwili wycofał piłkę do nabiegającego w pole karne Defoe, który nie miał problemów ze skierowaniem jej do siatki.

W 62. minucie Bułgarzy mogli doprowadzić do remisu, ale po dobrej interwencji Joe'a Harta gospodarze wyprowadzili zabójczą kontrę, którą po podaniu Rooneya spokojnie wykończył Defoe.

Bułgarzy już wiedzieli, że z Londynu wrócą z pustymi rękami. Nieporadna gra gości doprowadził do straty kolejnego gola. W 83. minucie swoją pierwszą bramkę dla reprezentacji Anglii zdobył Adam Johnson, a trzy minuty później hat-tricka skompletował Defoe, który boisko opuścić musiał jednak przed końcowym gwizdkiem sędziego, bo zdobywając ostatniego gola nabawił się urazu.

We wtorek Anglicy w swoim drugim meczu eliminacji do Euro 2012 zagrają na wyjeździe ze Szwajcarią.