Ferguson broni Webba

» 17 lipca 2010, 11:18 - Autor: JoJo - źródło: tribalfootball.com
Sir Alex Ferguson postanowił wrócić pamięcią do tegorocznego finału Mistrzostw Świata w RPA, broniąc tym samym arbitra głównego meczu, Howarda Webba.
» Fergie broni Webba
Webb po raz kolejny staną w ogniu krytyki po bardzo twardym meczu, jaki zgotowali zawodnicy Holandii i Hiszpanii. Ferguson, który z piłką nożna związany jest praktycznie całe życie broni arbitra.

- Webb stanął przed niesamowicie trudnym zadaniem. Zachowanie zawodników na boisku było niewiarygodne. Pewnie gdyby w pierwszej połowie pokazał komuś czerwoną kartkę wszystko wyglądałoby inaczej. Jednak i za to mógłby zostać ponownie skrytykowany - powiedział Alex.

- Kibice nie chcą oglądać w finale mistrzostw świata zawodników, którzy otrzymują czerwoną kartkę. Wtedy muszą się liczyć z tym, że gra z każdą kolejną minutą będzie się zaostrzać. W obu przypadkach podjęta decyzja wiązałaby się z falą krytyki - zakończył.

Sunderland zainteresowany Welbeckiem
Ferguson staje w obronie Evry

Komentarze (7)

Klimaa: Zgadzam się z Fergusonem, co to byłby za finał gdyby Holendrzy kończyli mecz w 9 czy nawet 8..Finały są co 4 lata i kibice chcą oglądać dobry futbol.. Na pewno popełnił jakieś tam błędy, w końcu jest tylko człowiekiem. Ale cały mecz bez większych skandali (no może poza ciosem karate ala Cantona ;) ) Należą mu się gratulacje za wywiązanie się z obowiązków w tak ciężkim do sędziowania spotkaniu.
» 18 lipca 2010, 02:08 #6
axel52: kolego @Przemoo,a dlaczego w tym pochwalnym potoku pochwał Webba nie napisałeś o sytuacji bezpośrednio przed golem dla Hiszpanii,wolny dla oranje piłka po strzale odbija się od ramienia obrońcy i wychodzi na róg,ale Webb daje piłkę Hiszpanom.To był dopiero babol,kto wie może nawet na wagę późniejszych karnych
» 17 lipca 2010, 17:01 #5
Przemoo: Idźmy po kolei.

2 minuta: Ostre wejście van Persiego w Busquetsa, bez kartki. DOBRA DECYZJA.

15 minuta: Nieudany wślizg van Persiego na Capdevili; drugi faul napastnika Arsenalu, żółta kartka. DOBRA DECYZJA.

16 minuta: Pierwszy w meczu faul Hiszpana: Puyol przewraca Robbena, korki wysoko, żółta kartka. DOBRA DECYZJA.

22 minuta: Van Bommel atakuje Iniestę z tyłu, ostre wejście, żółta kartka. DOBRA DECYZJA, choć niejeden sędzia pokazałby kartkę czerwoną.

23 minuta: Sergio Ramos przewraca Kuyta, żółta kartka. DOBRA DECYZJA.

28 minuta: De Jong trafia korkami w klatkę piersiową Xabiego Alonso, wysoko uniesiona noga. Żółta kartka. SĘDZIA MÓGŁ POKAZAĆ CZERWONĄ.

42 minuta: Sneijder wchodzi korkami w udo Busqeutsa. Rzut wolny dla Hiszpanii. SĘDZIA MÓGŁ POKAZAĆ ŻÓŁTĄ KARTKĘ, ale poprzestał na upomnieniu.

54 minuta: Van Bronckhorst przewraca Sergio Ramosa i dostaje żółtą kartkę. DOBRA DECYZJA.

57 minuta: Heitinga fauluje Davida Villę, gra początkowo nie zostaje przerwana. Po chwili Webb pokazuje obrońcy żółtą kartkę. DOBRA DECYZJA, choć podejrzewam, że Anglik nie zauważył faulu i skorzystał z podpowiedzi sędziego technicznego.

58 minuta: Iniesta fauluje Sneijdera. Gra przerwana, nie ma kartki. DOBRA DECYZJA.

67 minuta: Capdevila zahacza o kostkę van Persiego. Żółta kartka. DOBRA DECYZJA.

73 minuta: Spóźniony wślizg Heitingi na Iniestę. Rzut wolny dla Hiszpanii, ale nie ma (drugiej) żółtej kartki. DOBRA DECYZJA.

75 minuta: Sneijder fauluje Sergio Ramosa. Gra przerwana, nie ma kartki. DOBRA DECYZJA.

78 minuta: Van Bommel wywraca Iniestę, podnoszący się z ziemi Iniesta wdaje się w sprzeczkę z van Bommelem. Webb rozdziela i upomina piłkarzy. Nie ma faulu, nie ma (drugiej) żółtej kartki dla Holendra, nie ma żółtej kartki dla Iniesty. BŁĄD SĘDZIEGO.

83 minuta: Kontra Holendrów, Puyol próbuje powstrzymać Robbena ramieniem, ale skrzydłowy Bayernu uwalnia się i przyspiesza, utrzymując się na nogach. Webb biegnie z tyłu i prawdopodobnie nie dostrzega próby złamania przepisów; ostatecznie puszcza grę, a Robben marnuje dogodną okazję. DOBRA DECYZJA.

84 minuta: Żółta kartka dla Robbena za protesty. DOBRA DECYZJA.

90 minuta: Van Persie na spalonym, mimo gwizdka próbuje wymijać Casillasa i uderzać na bramkę. Sędzia nie pokazuje (drugiej) żółtej kartki. W kontekście nerwowej atmosfery na boisku: DOBRA DECYZJA.

92 minuta: Zamieszanie pod bramką Holendrów, wślizg de Jonga w Iniestę za linią pola karnego. Hiszpanie domagają się karnego, Webb puszcza grę. DOBRA DECYZJA.

92 minuta: Xavi składa się do strzału, trafia w Heitingę, a następnie się przewraca. Hiszpanie domagają się karnego, Webb puszcza grę. DOBRA DECYZJA.

97 minuta: Van Bommel fauluje Xaviego, Xavi domaga się kartki. Rzut wolny. DOBRA DECYZJA.

109 minuta: Wślizg Xaviego na Robbenie, który domaga się faulu. Webb puszcza grę. DOBRA DECYZJA.

109 minuta: Heitinga fauluje Iniestę, druga żółta kartka, w efekcie czerwona. DOBRA DECYZJA.

111 minuta: Van der Wiel fauluje Iniestę. Żółta kartka. DOBRA DECYZJA.

113 minuta: Robben na spalonym, po gwizdku nie przerywa akcji; piłka w siatce, nie ma żółtej kartki dla Holendra. DOBRA DECYZJA (w kontekście nerwowej atmosfery – w normalnym meczu mogłaby być żółta kartka).

115 minuta: Sneijder z rzutu wolnego trafia w stojącego w murze Fabregasa, piłkę dotyka również Casillas. Webb decyduje, że Hiszpanie zaczną od bramki. BŁĄD SĘDZIEGO.

116 minuta: Elia mija Sergio Ramosa, dochodzi do kontaktu między zawodnikami poza polem karnym, Holender wywraca się już w polu karnym. Pomarańczowi domagają się karnego, Webb puszcza grę. BŁĄD SĘDZIEGO: powinien podyktować rzut wolny.

116 minuta: Bramka Iniesty. Hiszpan jest na pozycji spalonej przy pierwszym zagraniu Torresa, ale wtedy interweniuje Van der Vaart, a Iniesta nie bierze udziału w akcji. Przy podaniu Fabregasa o spalonym nie ma mowy. Webb uznaje gola. DOBRA DECYZJA.

117 minuta: Żółta kartka dla Mathijsena za odkopnięcie piłki. DOBRA DECYZJA.

118 minuta: Żółta kartka dla Iniesty za zdjęcie koszulki. DOBRA DECYZJA (niezależnie od tego, co prywatnie sądzę o karaniu w takich przypadkach).

121 minuta: Żółta kartka dla Xaviego za protesty. DOBRA DECYZJA.

Wiecej: [link usunięty]
» 17 lipca 2010, 12:33 #4
LuisNani94: Ja osobiście Webb'a jako sędziego bardzo szanuje nawet po tym co zrobił Polakom na Euro...

Jest to bardzo dobry sędzia a gdyby takim nie był nigdy nie sędziował by właśnie finały MŚ...
» 17 lipca 2010, 12:08 #3
mario8: a co on zrobił Polakom na euro?? on nam pomógł bo uznał gola ze spalonego
» 17 lipca 2010, 12:22 #2
pizdarek: LuisNani94>

i to jest przyklad frajera Polaka. Człowieku zrozum, ze Webb w meczu Austria-Polska na Euro popełnił tylko 1 bląd, gol dla Polski ze spalonego.
Każdy Polaczek jedzie na tego policjanta tylko przez pryzmat tego jednego meczu w którym, Polacy dawali dupska na każdym mozliwym kroku. Gdyby nie Borubar to do 20min Polska przegrywała by 0-3. Radzę nie zwalać winy na sedziego tylko skupić się na tych partaczach, którzy w tamtym czasie "reprezentowali" nasz kraj. Gdzie są teraz Cipilkarze? Są tacy dobrzy, ze ich nawet w kadrze Polski juz nie ma. A Webb jak widac karierę zrobił. Aktualnie jest to zdecydowanie sedzia nr1 na świecie i w końcu został doceniony na tym mundialu.
» 17 lipca 2010, 18:09 #1