MŚ 2010: Koniec marzeń Parka

» 27 czerwca 2010, 00:51 - Autor: matheo - źródło: manutd.com
Na 1/8 finału zakończył swój udział w mistrzostwach świata Park Ji-sung. Jego Korea Południowa przegrała z Urugwajem 1:2.
» Park Ji-sung po porażce z Urugwajem uda się na zasłużone wakacje
Park w sobotnim meczu rozegranym w Port Elizabeth robił co mógł, ale Koreańczycy nie potrafili tego dnia upilnować Luisa Suareza. Urugwajczyk, którym interesuje się Manchester United, na listę strzelców wpisał się już w ósmej minucie, kiedy wykorzystał dobre podanie Diego Forlana i fatalną postawę koreańskiego bramkarza.

Po przerwie Koreańczycy doprowadzili do remisu za sprawą Chung-young Lee, który okazał się najsprytniejszy w sporym zamieszaniu powstałym w urugwajskim polu karnym.

Decydujący cios należał do Urugwajczyków. Przepięknym strzałem w długi róg popisał się Suarez i Koreańczycy schodzili z boiska pokonani. W ćwierćfinale Urugwajczycy zmierzą się z Ghaną, która pokonała po dogrywce USA 2:1.

Odpadnięcie z turnieju Korei Południowej oznacza, że na turnieju w RPA pozostało trzech piłkarzy Manchesteru United. Michael Carrick i Wayne Rooney w niedzielę zmierzą się z Niemcami, a Meksyk z Javierem Hernandezem w składzie zagra z Argentyną.