Giggs czeka na derby

» 13 kwietnia 2010, 14:38 - Autor: matheo - źródło: manutd.com
Ryan Giggs nie opuścił żadnego derbowego spotkania z Manchesterem City od 1991 roku. Występ Walijczyka w sobotnim meczu stoi jednak pod znakiem zapytania.
» Ryan Giggs w sobotę może wystąpić w swoich 33. derbach Manchesteru
Skrzydłowy Manchesteru United doznał kontuzji ścięgna udowego w zremisowanym (0:0) meczu z Blackburn Rovers. Uraz nie jest poważny i Giggs ma nadzieję, że będzie mu dane zagrać w swoich 33. derbach Manchesteru.

– Naciągnąłem ścięgno udowe przeciwko Blackburn. Czułem je przez pierwsze 15-20 minut. Prześwietlenie nie wykazało jednak poważnych obrażeń, więc mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze – mówi Giggs.

Manchester United ostatnim remisem na Ewood Park znacząco ograniczył szanse na czwarty tytuł mistrzowski z rzędu. Stawka sobotniego spotkania z Manchesterem City będą jednak nie tylko ligowe punkty.

– Od początku sezonu wiadomo było, że te mecze będą wyjątkowe. Manchester City walczy o czwarte miejsce, a my o mistrzostwo. Derby tak czy inaczej zawsze są ogromnie ważne. Te najbliższe będą jednak wyjątkowe – twierdzi Ryan.

– Graliśmy z nimi trzykrotnie w tym sezonie. Każde z tych spotkań było świetne, więc mam nadzieję, że tak będzie i tym razem. Chcemy wygrać! – dodaje Walijczyk.

Ferdinand: Tevez nie trenował na 100%
Tevez: Rooney jest najlepszy na świecie

Komentarze (20)

oti: Jego doświadczenie może się przydać w końcówce.
» 15 kwietnia 2010, 15:24 #16
1wolf1: Pewnie, ja tez szanuje Gigasa, za jego wczesniejsze dokonania, ale nie bede udawal, ze jest w zyciowej formie, skoro gra mega slabo. Oby nie zagral z City, a przynajmniej nie od 1 minuty...
» 15 kwietnia 2010, 11:38 #15
Klimaa: nie wiem co z Ciebie za kibic (chyba żaden) ale zawodnikom własnej drużyny należy się szacunek, Giggs jest jednym z najlepszych piłkarzy jakich kiedykolwiek miało United, a Berba pomimo jego pasywnego stylu gry jest mimo wszystko zawodnikiem który wkłada serce w grę. Więc z łaski swojej nie zachowuj się jak dzieciak..
» 15 kwietnia 2010, 08:59 #14
slowak: ahh pewnie strzeli bramke xd bo to jego ostatnie lata kariery
» 14 kwietnia 2010, 19:00 #13
Tennant: Giggsy musi zagrać! Doświadczenie będzie bardzo ważne w tym meczu. Mam nadzieję że potwierdzimy panowanie w mieście :D
Glory Glory MU
» 14 kwietnia 2010, 18:26 #12
1wolf1: A ja mam nadzieje, ze w koncu SAF pojdzie po rozum do glowy i nie wystawi juz gigsa w tak waznym meczu. Po kontuzji zdarzyl juz zagrac z Bayernem, Chelsea i ostatnio Blackburn. I we wszystkich tych meczach byl jednym z najgorszych pilkarzy na boisku. Bardziej interesowala go bolaca reka jak gra. Oby nie zagral od 1 minut z City, juz wole tego drewnianego Flechera niz jego w obecnej formie...
» 14 kwietnia 2010, 14:37 #11
ax1d: pozwolę sobie zacytować Fergusona:
"Derby? Derby to są w Liverpoolem."
» 14 kwietnia 2010, 13:55 #10
Fenek: Bez względu na to czy sprawa mistrzostwa kraju jest już rozstrzygnięta czy nie, bez względu na wszystko derby to spotkanie w którym głównie chodzi o zwycięstwo nad rywalem, o zwiększenie morali, poprawę samopoczucia i powód do chwały dla kibiców. Rzecz jest jeżeli osiągniesz korzystny wynik to i pkt na koncie też się przydadzą.
» 14 kwietnia 2010, 11:29 #9
Klimaa: powinna być równowaga, w pomocy powinien zagrać od pierwszych minut Scholes/Giggs a w późniejszej części spotkania zmiana pomiędzy nimi. Powiedzmy sobie szczerze że na lewej flance Giggs jest znacznie lepszy niż gdy występuje w środkowej strefie boiska, no ale coś trzeba zmieniać aby staruszek mógł jeszcze grać :) osobiście chciałbym aby od pierwszych minut wystąpił Park, w tym sezonie rzadko zawodzi jak dostanie szanse od początku. Ciekawe czy nasz kapitan zagra, jeśli tak to będzie czuł na sobie ogromną presje w postaci buczenia..
btw. jak wygląda sprawa Roo, da rade wystąpić w derbach?? bo bez niego o wygraniu spotkania nie ma co liczyć, w tym sezonie jesteśmy drużyną jednego (super)zawodnika..
» 14 kwietnia 2010, 11:04 #8
mateusz1616: No i mamy po mistrzostwie:/Chelsea własnie odskoczyła nam na 4 punkty.
» 13 kwietnia 2010, 23:01 #7
wrobel1992: Zwyciestwo z City bedzie pocieszeniem po tym sezonie....
» 13 kwietnia 2010, 20:06 #6
Xartula: Na nic nie licze jak zwyciestwo na City of Manchester Stadium
» 13 kwietnia 2010, 19:46 #5
oldtrafford: Liczę na zwycięstwo Manchesteru jeżeli chcemy myśleć o tytule to musimy wygrać i liczyć że Chelsea się potknie trzymam kciuki United
» 13 kwietnia 2010, 17:30 #4
xardas: Ej mam do was pytanko jak sie Giggsowi szlo na srodku pola ?? bo szczeze mowiac wolal bym juz Naniego .
» 13 kwietnia 2010, 16:29 #3
Kominek: No w tym sezonie mamy z City dwa zwycięstwa u siebie i jedną porażkę na wyjeździe zobaczymy jak teraz zagra Manu na wyjeździe :)
» 13 kwietnia 2010, 16:02 #2
Kingus661: No tak wiadomo każdy chce wygrać:) Giggs jest doświadczonym już zawodnikiem, osobiście myślałam żeby bardziej postawić na tych młodych w meczu z City ale jeśli SAF wystawi Giggsa to ok , bo jeśli chce grać to znaczy że jest gotowy by stawić czoło przeciwnikom i prawdopodobnie pokazałby że jest świetny na swojej pozycji :)