Rooney: Zasłużyliśmy na zwycięstwo

» 17 lutego 2010, 00:38 - Autor: misza - źródło: Sky Sports
Wayne Rooney jest przekonany, że zwycięstwo 3-2 nad AC Milanem stawia Manchester United w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem na Old Trafford.
» Wayne Rooney: Początek był rozczarowujący
Mimo że już w 3. minucie gry Ronaldinho strzelił bramkę i tym samym AC Milan objął prowadzenie, to piłkarze sir Alexa Fergusona zdołali szybko się pozbierać i rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść.

Drużyna gospodarzy była stroną przeważającą w pierwszej połowie, ale za sprawą dość szczęśliwego uderzenia Paula Scholesa Manchester United zdołał wyrównać jeszcze w tej części spotkania. Drugie 45 minut było natomiast popisem Wayne'a Rooneya, który dwukrotnie pokonał Didę.

- To był rozczarowujący początek meczu, lecz potem świetnie udało nam się wrócić do meczu. Udowodniliśmy to głównie w drugiej połowie - mówił Anglik podczas rozmowy ze Sky Sports. - Wydaje mi się, że ogólnie byliśmy lepszą drużyną i zasłużyliśmy na zwycięstwo.

Tuż przed przerwą Rooney otrzymał żółtą kartkę. W rozmowie z dziennikarzami Anglik starał się szukać usprawiedliwienia we frustracji, która wówczas na nim ciążyła.

- Nie wiem co powiedzieć, ale czasem ludzie nie wykonują dobrze swojej pracy. Każdy z nas był sfrustrowany, ale to ja otrzymałem żółtą kartkę. To nam jednak chyba pomogło i możemy cieszyć się ze zwycięstwa.

Bramka Clarence'a Sedorfa sprawiła, że szanse Milanu w rewanżu nieco się zwiększyły, bowiem przy prowadzeniu Manchesteru United 3-1, wydawało się, że losy tej rywalizacji są już rozstrzygnięte.

- Tak sobie myślałem, że on jest jedynym, który może strzelić bramkę (gdy prowadziliśmy 3-1). Jestem rozczarowany, że padła druga bramka dla Milanu. Uważam jednak, że zwycięstwo 3-2 na San Siro stawia nas w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem - zakończył Wayne.