Ballack zadowolony z decyzji arbitra

» 10 sierpnia 2009, 13:18 - Autor: Bart - źródło: ESPN
Michael Ballack przyznał, że zablokował Patrice’a Evrę w akcji, po której Chelsea Londyn zdobyła drugą bramkę, we wczorajszym meczu. Niemiecki zawodnik powiedział również, że jest zadowolony z decyzji sędziego, który nie zatrzymał gry, mimo leżącego na murawie Francuza.
» Niemiec zdaje się w ogóle nie przejmować wczorajszym incydentem...
Czerwone Diabły zdołały jeszcze wyrównać na 2:2 w samej końcówce spotkania. Niestety w karnych ulegli Chelsea 4:1. Ballack komentował: - Cieszę się, że sędzia nie odgwizdał faulu, mimo, że trochę go przyblokowałem. Gdyby sędzia przerwał grę, również byłoby OK, jednak tak się nie stało. To było trochę niefortunne, gdyż po tej akcji Diabły straciły gola.

- Grałem dalej, jednak nie miałem piłki, więc nie widziałem co się dokładnie z nim stało – urwał Ballack.

Ferguson był zły na arbitra Foya za niezatrzymanie gry, tak jak to zrobił chwilę wcześniej, gdy na ziemi leżał właśnie Ballack. Frank Lampard jest jednak zupełnie innego zdania: - Nie uważam, żeby jakikolwiek zawodnik zatrzymał grę. Piłkarze mają prawo strzelać.

- Tak samo United zrobili w pierwszej połowie. Gdy jednak w drugiej części spotkania Ballack padł na murawę, narzekali, że nie mogli grać dalej – zakończył pomocni Chelsea.