Czerwone Diabły położą jedną rękę na pucharze?

» 13 maja 2009, 13:08 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl, BBC Sport, Sky Sports
Przed rokiem Manchester United wygrywając z Wigan Athletic na JJB Stadium zapewnił sobie tytuł mistrza Anglii. Dziś w przypadku wygranej „Czerwone Diabły” mistrzem jeszcze nie zostaną, ale powoli będą mogli mrozić szampany.
» Przed rokiem Manchester United wygrywając z Wigan na JJB Stadium zapewnił sobie tytuł mistrza Anglii. Dziś „Czerwone Diabły” mistrzem jeszcze nie zostaną, ale w przypadku wygranej powoli będą mogli mrozić szampany.
- W ubiegłym roku Manchester United wygrał tam tytuł, więc mam nadzieję, że historia się powtórzy. Zwycięstwo będzie niezwykle ważne i przybliży nas do mistrzostwa - mówi przed meczem Dymitar Berbatow.

„Czerwone Diabły” staną dziś przed szansą powiększenia przewagi nad drugim w tabeli Liverpoolem FC do sześciu punktów. Jeśli z JJB Stadium zespół sir Alexa Fergusona wywiezie zwycięstwo, to do mistrzowskiego tytułu będzie potrzebował zaledwie jednego oczka w dwóch pozostałych do końca sezonu kolejkach.

Przed pierwszym gwizdkiem wszystko przemawia za Manchesterem United. „Czerwone Diabły” są ostatnio w wyśmienitej formie, a na dodatek z Wigan Athletic nie przegrały jeszcze żadnego z ligowych pojedynków. Jakby tego było mało w siedmiu spotkaniach zespół sir Alexa Fergusona zaaplikował „The Latics” 19 bramek.

- Nastawiamy się na dobry występ. W poprzednim sezonie potrafiliśmy się im postawić. Ponadto po zagraniu Rio należał nam się karny, który mógł sprawić, że spotkanie potoczyłoby się inaczej. Zagraliśmy jednak nieźle i teraz chcemy zrobić to samo - mówi menadżer Wigan, a niegdyś świetny obrońca Manchester United Steve Bruce. Przed rokiem mecz na JJB Stadium zakończył się wygraną "Czerwonych Diabłów" 2:0 po golach Cristiano Ronaldo i Ryana Giggsa.

Spokój sir Alexa Fergusona przed spotkaniem z Wigan mąci niepewna sytuacja kadrowa w defensywie. W derbach Manchesteru z powodu kontuzji łydki zagrać nie mógł Rio Ferdinand, a w trakcie spotkania urazu ścięgna udowego nabawił się Jonny Evans. Obaj gracze zostali jednak uwzględnieni w kadrze meczowej. W przypadku absencji któregoś ze środkowych obrońców rolę stopera pełnił będzie John O'Shea, a na prawej obronie zagra Rafael lub Gary Neville.

W wyjściowym składzie powinniśmy również zobaczyć Wayne'a Rooneya, Michaela Carricka i Paula Scholesa

Większe zmartwienie ma natomiast Steve Bruce. Do jego dyspozycji nie będzie pierwszy bramkarz Chris Kirkland. Anglik boryka się z kontuzją pleców. Jego miejsce zamie Richard Kingson. Uraz kolana wyklucza z kolei z gry napastnika Amra Zakiego.

Prawdopodobne składy:

Wigan: Kingson, Melchiot, Bramble, Scharner, Figueroa, Valencia, Brown, Cattermole, N'Zogbia, Rodallega, Mido

Man Utd: Van der Sar, Rafael, O'Shea, Vidić, Evra, Giggs, Fletcher, Scholes, Rooney, Ronaldo, Berbatow

Kibiców Manchesteru United zapraszamy na naszą Relację na Żywo ze spotkania z Wigan Athletic. Początek o godzinie 20:55.